У Тернополі встановлюють новорічну ялинку

У Тернополі встановлюють новорічну ялинку

У Тернополі на Театральному майдані встановлюють новорічну ялинку. Це роблять працівники комунального підприємства "Тернопільміськсвітло".

Про це Суспільному розповів директор КП "Тернопільміськсвітло" Олег Лехіцький.

"Ми вивезли конструкцію металеву. Лапи встановили. Виставили стовбур рівненько. І вивантажуємо гілляки, будемо навішувати поступово. Сьогодні трохи більшу частину роботи зробимо. Постараємося. Погода дозволяє", — каже виконувач робіт Сергій Луців.

Виконувач робіт
Сергій Луців. Фото: Суспільне Тернопіль

Встановлюють ялинку, яку придбали 11 років тому. Її висота 18 метрів. Засвітити ялинку планують 6 грудня до Дня Святого Миколая. Грошей з міського бюджету на електрику не виділятимуть.

"Її посунули на інше місце. Проводяться роботи з встановлення водопостачання, ми трішки були змушені її змістити. Ілюмінація та сама. Вона в нас вже третій рік. Її закупили раніше. Практично, ми цього року на ялинку ніяких витрат грошей не проводили. Зараз я не знаю, хто буде оплачувати. Мають бути спонсори. Це мають бути приватні підприємці. Не за гроші комунального підприємства, не за гроші міської ради", — говорить директор КП "Тернопільміськсвітло" Олег Лехіцький.

директор КП "Тернопільміськсвітло"
Олег Лехіцький. Фото: Суспільне Тернопіль

У попередні роки, на освітлення ялинки за приблизно півтора місяця витрачали до 8 тисяч гривень. Олег Лехіцький розповів, чи оплачуватимуть додатково роботу комунальників.

"Вони зараз виконують свою роботу. А там побачимо, скільки займе часу, скільки треба буде коштів для того, щоб потім нам ще за це оплатили. Невідомо ще скільки днів буде йти встановлення, скільки часу це займе".

Встановлення новорічної ялинки
Встановлення ялинки. Фото: Суспільне Тернопіль

Ялинку прикрашатимуть саморобними іграшками. Про це повідомила начальниця управління культури і мистецтв Тернопільської міської ради Світлана Козелко. Вчора, 29 листопада, 260 прикрас представили на виставці.

"Долучилися дітки з дитсадка, учні, бібліотекарі, оркестри, Центр підтримки "Я Маріуполь", центр підтримки "Я Луганщина". Дуже багато є різних елементів декору, пластикові вироби, з фанери вирізані іграшки".

начальниця управління культури і містецтв
Світлана Козелко. Фото: Суспільне Тернопіль

Тернополяни, з якими кореспонденти Суспільного поспілкувалися, про встановлення ялинки кажуть:

"Не маю нічого проти встановлення ялинки для дітей, бо діти мають бачити красу, сподіватися на новорічне чудо, бачити новорічну ялинку, прикраси, якщо це асоціювати з чудом для дітей. Загалом, для дорослих, то великої радості не принесе, бо ми чекаємо іншу радість — перемогу нашій Україні", — розповіла тернополянка Олександра Перепелюк.

"Я думаю, що затрати невеликі її поставити. Дітям була б радість", — говорить тернополянин Анатолій Курдебаха.

Новорічна ялинка
Встановлення ялинки. Фото: Суспільне Тернопіль

"Я категорично проти, поки в нас війна, яка може бути ялинка, кошти потрібні на фронт. Ми хочемо перемоги, а не хочемо допомагати. Мені здається, ще не на часі", — каже тернополянка Надія Крутей.

У Тернополі встановлюють новорічну ялинку
Театральний майдан. Фото: Суспільне Тернопіль

Жителька Тернопільської області Ольга Караванська — дружина військовослужбовця. Її донька Юлія навчається в одній із шкіл Тернополя. Її чоловік Сергій захищає Україну від початку повномасштабного вторгнення Росії.

"Я не те щоб категорично проти, але я вважаю, що ялинка недоречна, зважаючи на ті події, які зараз є в нашій країні. Тобто, ніхто не очікував, що буде така війна довга і затяжна. Розуміючи ту ситуацію в хлопців там, в яких умовах вони там живуть, я думаю, що кожна жінка, в якої чоловік там служить, чи мама, чи сестра, чи дівчина — для неї не буде це святом".

Ольга і Юлія
Ольга Караванська з донькою. Фото: Суспільне Тернопіль

Донька Ольги і Сергія, 10-річна Юлія Караванська розповіла, що думає про встановлення головної ялинки міста.

"Якби поставили великий кошик і там написали б "Зимові речі для ЗСУ". Хтось якісь рукавиці, шкарпетки, штани, шапку, балаклаву кинув".

Кореспонденти Суспільного телефонували до голів громад Тернопільщини, аби дізнатися чи встановлюють у них ялинки. Вдалося зв’язатися з головами 43 громад. У 30 громадах повідомили, що встановлювати новорічну ялинку не будуть. У Бучацькій, Бережанській і Монастириській громадах повідомили, що прикрашатимуть живу ялинку. Грошей з бюджету на них виділяти не планують. Голови Нараївської, Підгороднянської і Білобожницької громад розповіли, що ялинки таки встановлять, але без залучення грошей громади. Ще у 7 громадах з питанням встановлення ялинки не визначилися.

Нагадаємо, минулого року головної ялинки в Тернополі не встановлювали. Таке рішення у міськраді прийняли після онлайн-голосування, яке провели серед жителів громади. Тоді 70 відсотків людей, які пройшли опитування, проголосувати проти її встановлення. На різдвяно-новорічні свята на Театральній площі працювала Резиденція святого Миколая та Різдвяна шопка.

Читайте також

На початок