На Театральному майдані зібрались тернополяни аби запалити свічку до Дня пам'яті жертв Голодоморів. Цьогоріч вшанують 90-ті роковини Голодомору-геноциду 1932-1933 років.

З понад ста лампадок виклали хрест, а в середині розмістили гільзи які раніше декорували тернополяни.

Вшанувати загиблих під час голодомору прийшла родина Гриценків.
"Це велика трагедія нашого народу, ми маємо пам'ятати про жертви та передавати з покоління в покоління пам'ять, про загиблих від голоду. В мене троє синів, вперше ми привели їх сюди, щоб вони розуміли, бачили та усвідомлювали, що була така подія і про неї пам'ятали", — розповів тернополянин Степан Гриценко.

Священнослужителі відслужили молебень за тими, хто помер у роки Голодомору. О 16 годині хвилиною мовчання, тернополяни вшанували жертв Голодоморів.

Тернополянка Ольга Заблоцька щороку доєднується до акції "Запали свічку". Жінка розповіла, її бабуся пережила Голодомор 1932 року.
"Врожай був досить великий, але приїжджали і забирали все, повністю все, прямо замітали, не залишали жменьки. Бабуся розказувала, що якщо хтось ховав зерна, то тих відправляли. За торбинку зерна відправляли до Сибіру".

Запалила свічку тернополянка Оксана Шуфліта. Жінка розповідає, щороку приходить вшановувати пам'ять жертв Голодоморів.
"Не важливо, де ви зараз знаходитесь, чи особисто прийшли на площу і запалили свічку, чи у себе вдома. Обов'язково пам'ятайте про цей день і шануйте пам'ять померлих".

День пам’яті жертв Голодоморів — це щорічний національний пам’ятний день, який відзначають у четверту суботу листопада. Запровадив його президент України Леонід Кучма у 1998 році. Українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Наймасштабнішим був Голод 1932-1933 років, його нині називають геноцидом українського народу — тоді загинуло майже 4 мільйони людей.

