В одній із лікарень Тернополі фахівці зі США навчали українських колег протезуванню та реабілітації. Навчання проводили протезист Едді Леопольдо Фуентез і фізична терапевтка Патріша Янґ.
Українські та іноземні фахівці проводили фізичну реабілітацію і безкоштовно виготовляли протези для пацієнтів з ампутаціями ніг.
Патріша Янґ протягом тижня обмінювалася досвідом із українськими колегами та проводила реабілітацію для пацієнтів з ампутованими ногами.
"Реабілітація маю бути індивідуальною, у кожного по-різному. Є багато вправ і завдань. Ми намагаємося підбирати вправи так, щоб військові стикалися з викликом, але не впадали у зневіру. Це набуття впевненості. Мій стиль фізичної терапії полягає переважно в тому, щоб дати пацієнтам пояснити мені, чого вони потребують. Треба подивитися на їхній старт і потім намагатися вдосконалити цю техніку так, аби їм було комфортно, щоб вони були самостійними і впевненими".
Навчалася з іноземними фахівцями фізична терапевтка Тетяна Паламарчук.
"Це були приклади того, як можемо працювати до протезування з військовими. Окрім вправ, це використання різних допоміжних засобів, обладнання. І багато порад ми отримали. Загалом в Україні реабілітація розвивається швидким темпами, на жаль, через війну. Тому ми повинні вчитися і багато досвіду перебирати від тих країн та тих фахівців, які працюють з військовими дуже давно".
Тетяна Паламарчук каже, тривалість реабілітації у кожного пацієнта різна.
"Буває, реабілітація триває навіть три тижні. Приблизно місяць часу ми займаємося. В кожного різний час для адаптації, бо це психологічне налаштування, також і фізичне. Можуть бути болі супутні. В когось заживають рани швидше, в когось повільніше".
Патріша Янґ розповіла, що реабілітація – це спільна робота протезистів, терапевтів та пацієнтів.
"Вони всі так прагнуть успіху і не дозволяють собі зневіритися. Тож, я вважаю, кожен працює дуже наполегливо. Протезисти відмінно постаралися, аби все зробити за такий короткий час. І якість чудова. Терапевт з пацієнтом працюють, як одна команда. Це було неймовірно: спостерігати, яких успіхів вони досягають всього за ті лише два чи три дні, що ми працюємо разом. І, загалом, я думаю, пацієнти теж допомагають фахівцям вдосконалюватися".
Як повідомила координаторка семінару Олена Цимбалюк, навчання організували представники проєкту підтримки протезування в Україні "Protez Hub" за сприяння Швейцарського посольства та громадської організації "Пацієнти України".
Нагадаємо, іноземні фахівці приїхали до Тернополя 30 жовтня. У семінарі взяли участь 10 протезистів та 10 фізичних терапевтів з Тернополя, Чернівців, Вінниці та Одеси.