Тридцять маскувальних сіток для українських захисників на передову передали студенти історичного факультету педуніверситету Тернополя. Їх плели разом з волонтерами, які приходять на факультет під час занять.
Про це Суспільному розповів декан історичного факультету Володимир Кіцак.
В одній з аудиторій історичного факультету Тернопільського педагогічного університету плетуть сітки для українських захисників. Сітку натягує житель Луганської області Петро Вацко. Сюди приходить щодня впродовж півтора року.
"Процес дуже такий тяжкий, трудоємкий. Займає дуже багато часу. Тому дуже часто звертаються, щоб приходили сюди люди і допомагали. На квадрат, я вам скажу чесно, годин 3-4 треба, щоб закінчити. А на одній сітці їх 8-10 штук. Залежно від довжини сітки".
Плете сітку Віра Мордасова. Жінка також приїхала до Тернополя з Луганської області.
"Беремо 5 клітин — третя робоча. Через третю прошиваємо, після п’ятої ловимо, знову через третю прошиваємо, після п’ятої ловимо і так ідемо. Уже маючи досвід 1,5 року, я вчора такий квадрат сплела за 2 години. Студенти в’яжуть скоріше, бо вони молоді. Ми їм готуємо тканину. Син на фронті. Знаю, що це треба. Більш нічого не можу зробити такого. Тому й ходимо сюди щодня. Мусимо допомагати нашим хлопцям".
Сітки передають у три бойові підрозділи, які зараз на передовій.
"В спецбат "Обфор", далі в 59-ту механізовану бригаду і в третю штурмову бригаду. Мабуть, всі знають, де вона розміщена і яка її роль. Це, фактично, плоть від плоті "Азова". По суті є "Азов". Хлопці воюють професійно. Відповідно, ми допомагаємо тим, хто дійсно воює, хто не кине ті сітки в болото про всяк випадок. Сьогодні поїде 30 сіток по 35 в середньому квадратних метрів кожна. Це 1 050 квадратних метрів", — говорить декан історичного факультету Володимир Кіцак.
Плела сітки студентка Анастасія Харчишин.
"Я долучалася, але дуже рідко. Це єдине, на даний час, чим ми можемо допомогти нашим військовим".
Сіткою накрили мікроавтобус, щоб продемонструвати, як маскують техніку на передовій.
За словами Володимира Кіцака, з 2014 року студенти і волонтери історичного факультету сплели і передали бійцям 1 254 сітки. Загальна площа цих сіток — понад 40 тисяч квадратних метрів.