Акція на підтримку полонених захисників "Азовсталі" відбулася у Тернополі

Акція на підтримку полонених захисників "Азовсталі" відбулася у Тернополі

Акція на підтримку полонених захисників "Азовсталі" відбулася у Тернополі
. Суспільне Тернопіль

У Тернополі відбулася акція на підтримку полонених захисників "Азовсталі". На Театральний майдан прийшли їхні рідні, друзі, знайомі, тернополяни та переселенці.

Співорганізаторка акції Наталя Дубиніна каже, в акції взяли участь 40 людей.

Назар Свитак розповідає, серед захисників "Азовсталі" є його друг.

"Мій друг захищав "Азовсталь", його забрали в полон. Він зараз досі там. Там люди – знайомі, друзі. Я думаю, це важливо не лише тернополянам, а всім українцям. Тому, що немає різниці чи ти з Тернополя, чи зі Львова. Ти маєш відчувати свій обов’язок через те, що на тому місці міг бути будь-хто інший з нас".

Назар Свитак
Назар Свитак. Суспільне Тернопіль

Наталя Дубиніна розповідає, влаштували акцію, аби звернути увагу на те, що звільнення полонених оборонців "Азовсталі" триває вже другий рік.

"Мета акції — нагадати суспільству про оборонців. Тому, що вони вже другий рік у полоні, хоча повинні були там знаходитись 3 — 4 місяці. Їх не звільняють. Обмін востаннє був у червні, мабуть. І все. Мій хлопець теж в полоні. Ми з Маріуполя, тому я вирішила іще з однією дівчиною провести цю акцію. Маємо нагадати суспільству".

Наталя Дубиніна
Наталя Дубиніна. Суспільне Тернопіль

Лариса Шурховицька теж переїхала з Маріуполя. Жінка розповідає, разом з іншими захисниками Маріуполя у полон потрапив її племінник.

"Він морcький піхотинець, молодий хлопець. Йому 19 років. Так само склав зброю, вийшов для обміну. Опинився в Оленівці. Після вибуху вся родина не знала, де він і як він. Лише у листопаді пораненого і психічно враженого отримали його з полону. Дякувати Богу, він живий. Але скільки загинуло? Скільки зараз закатовано? Скільки засуджено довічно? Як ми будемо повертати наших воїнів, яким Верховний головнокомандувач наказав скласти зброю?".

Лариса Шурховицька
Лариса Шурховицька. Суспільне Тернопіль

Євген Гураль каже, прийшов на акцію, щоб привернути увагу влади до необхідності звільнення полонених.

Євген Гураль
Євген Гураль. Суспільне Тернопіль

"Це дуже важливо, бо наші вже 17 місяців там в полоні. Не медом там намазано, як кажуть. Ми знаємо, які умови в росіян для наших. Тому я прийшов щоб підтримати наших. Щоб почула наша влада, що треба якісь рухи робити в напрямку звільнення наших полонених", — розповів Євген Гураль.

Нагадаємо, після боїв за Маріуполь в російському полоні опинилися понад 2,5 тисячі українських бійців. Про це 6 червня 2022 року під час спілкування з журналістами повідомив президент Володимир Зеленський.

29 липня минулого року Генштаб Збройних сил повідомив, що російські війська підірвали одну з будівель колонії в Оленівці, де утримували полонених. За даними Офісу Генпрокурора України, близько 40 людей загинули, 130 осіб отримали поранення.

Акція на підтримку полонених захисників "Азовсталі"
Акція на підтримку полонених захисників "Азовсталі". Суспільне Тернопіль

На початок