Били двох військовозобов’язаних у Тернополі: відкрили кримінальне провадження щодо працівників ТЦК та СП

Били двох військовозобов’язаних у Тернополі: відкрили кримінальне провадження щодо працівників ТЦК та СП

Били двох військовозобов’язаних у Тернополі: відкрили кримінальне провадження щодо працівників ТЦК та СП
. Фото: 20 хвилин, misto.te.ua

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження щодо працівників територіального центру комплектування та соціальної підтримки, які застосовували фізичну силу до двох військовозобов’язаних у Тернополі. Про це Суспільному повідомила речниця Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону Юлія Шевченко.

"На відео, опублікованому у соцмережах, зафіксовано як працівники територіального центру комплектування та соціальної підтримки застосовують фізичну силу до двох лежачих громадян. Службовці наносять місцевому мешканцю та військовозобов'язаному численні удари кулаками. Наразі встановлюються усі обставини та особи кривдників, вирішується питання про повідомлення вказаним особам про підозру", — йдеться у повідомленні.

За вказаним фактом відкрили кримінальне провадження з попередньою правовою кваліфікацією частиною 5 статті 426-1 ККУ — перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень, вчинене в умовах воєнного стану. Санкція статті передбачає від 8 до 12 років позбавлення волі.

"З метою зʼясування усіх обставин, які призвели до подій, які викладені у відео, розповсюдженого у соціальних мережах, призначено службове розслідування. Правову оцінку діям посадових осіб ТЦК та СПТернопільський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки буде надано відповідними правоохоронними органами", — повідомили на сторінці Тернопільського обласного центру комплектування та соціальної підтримки.

Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив у соцмережі, що за цим фактом розпочинають перевірку для того, щоб встановити обставини порушення прав людини.

Ще одне відео опублікувало місцеве агентство "20 хвилин", на якому співробітники Тернопільського ТЦК, затримують чоловіка. Працівники ДБРДержавне бюро розслідувань розпочали розслідування фактів перевищення службових повноважень працівниками військкомату.

"На гарячу лінію ДБР у Львові надійшло повідомлення про те, що близько опівночі 6 жовтня працівники Тернопільського міського об’єднаного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, застосовуючи фізичну силу, затримали місцевого мешканця. Завдаючи ударів, його заштовхали до автомобіля", — йдеться у повідомленні ДБР.

У Тернопільському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки призначили службову перевірку.

"Щодо відео, які поширюються у соціальних мережах. Що спровокувало конфлікт? Словесні образи та зухвалість з боку громадян стосовно працівників ТЦК та СП? Приниження їх гідності? Нанесення удару військовослужбовцю, як на одному з відео? Для з`ясування усіх обставин, які відбулися, керівництвом Тернопільського обласного ТЦК та СП призначено службову перевірку, за результатами якої буде вжито відповідних заходів. Повідомляємо, що оповіщення громадян здійснюється військовослужбовцями, які мають досвід бойових дій та переміщені у ТЦК та СП для проходження служби, які визнані обмежено придатними після отриманих поранень та контузій! Разом з тим, нагадуємо про обов`язок громадян самостійно прибувати у ТЦК та СП для оновлення своїх облікових даних та проходження військово-лікарської комісії, яка встановлює ступінь придатності до проходження військової служби", — йдеться у повідомленні.

На початок