"Наша ціль — навчити дітей постояти за свою державу": на Тернопільщині проводять військовий вишкіл

"Наша ціль — навчити дітей постояти за свою державу": на Тернопільщині проводять військовий вишкіл

"Наша ціль — навчити дітей постояти за свою державу": на Тернопільщині проводять військовий вишкіл
Курсанти. Фото: Суспільне Тернопіль

На Тернопільщині у дитячому таборі "Подільсько-Волинська січ" проводять чотириденний вишкіл для курсантів. Їх навчають військової та домедичної підготовки, а також показують, як поводитися із вибухівкою та зброєю. Про це Суспільному розповів начальник коледжу Вадим Ластовицький.

На табірний збір приїхали 140 першокурсників Тернопільського професійного коледжу з посиленою військовою та фізичною підготовкою.

Військовий вишкіл
Курсанти. Фото: Суспільне Тернопіль

Заняття з військової підготовки проводить заступник начальника коледжу Роман Мельник. За його словами, для тренувань використовують навчальну зброю.

"Наша ціль навчити дітей постояти за себе, за свою родину, за свою державу. Треба вивчити базу. Зараз ми даємо фундаментальні знання з військової підготовки. Що таке зброя, правила поведінки з нею, як нею користуватись, коли можна її застосовувати".

Заступник начальника коледжу
Роман Мельник. Фото: Суспільне Тернопіль

На іншій локації в таборі "Подільсько-Волинська січ" проводить заняття з домедичної підготовки інструктор Михайло з позивним "Цадік". Тут курсант Костянтин Михальчук накладає турнікет.

Вишкіл
Домедична підготовка. Фото: Суспільне Тернопіль

"Розмотую турнікет, обводжу його навкруг ноги, підтягую високо, затягую сильно, фіксую його та роблю 3-4 оберти, щоб сильніше затягнути", — каже курсант.

Курсант
Костянтин Михальчук. Фото: Суспільне Тернопіль

Старший офіцер-вихователь підполковник Володимир Собків розповів, що ще одне завдання, яке мають виконати курсанти, знайти міни та розтяжки.

Патріотичний вишкіл
Курсанти шукають міни та розтяжки. Фото: Суспільне Тернопіль

Протитанкову міну шукає курсант Максим Виговський.

"Промацуємо землю. Слухаємо по звуку, оскільки ТМ-62 — це металева міна. Тут має бути й відповідний звук. Потрібно знайти, де міна закінчується. Ось ми знайшли край міни, потрібно позначити її прапорцем", — говорить Максим.

Курсант
Максим Виговський. Фото: Суспільне Тернопіль

Живуть курсанти у наметовому містечку.

Намети
Наметове містечко. Фото: Суспільне Тернопіль

"Це мій намет. Я тут відпочиваю зі своєю подругою. У нас є все базове, наші речі, матраци, ковдра", — каже курсантка Неля Кащин.

Курсантка
Неля Кащин. Фото: Суспільне Тернопіль

Начальник коледжу Вадим Ластовицький розповів, що такі навчання організовують четвертий рік поспіль.

"Курс молодого бійця, де ми виїжджаємо в поле, де є всі викладачі першого курсу, інструктори. Так ми передаємо свій досвід та знання".

Начальник коледжу
Вадим Ластовицький. Фото: Суспільне Тернопіль

Вишкіл
Військовий вишкіл. Фото: Суспільне Тернопіль

На початок