У громадах Тернопільщини відкривають центри психологічної допомоги

У громадах Тернопільщини відкривають центри психологічної допомоги

Брифінг
Брифінг в Тернопільській ОВА. Фото: Суспільне Тернопіль

На Тернопільщині запрацювали 45 центрів психологічної допомоги. У таких центрах з людьми працюють психологи. Це Всеукраїнська програма ментального здоров’я "Ти як?". Про це на сьогоднішньому брифінгу в Тернопільській ОВА розповіла регіональна координаторка з психосоціальної підтримки Червоного Хреста в області Оксана Максименко.

За її словами, такі центри працюють за підтримки Данського Червоного Хреста.

"Ми працюємо з різними категоріями осіб, з різними віковими категоріями. Наші двері відкриті для всіх, хто цього потребує. Ми проводимо заходи з психосоціальної підтримки та психічного здоров’я для батьків, дітей, підлітків, молоді і осіб поважного віку".

Регіональна координаторка з психосоціальної підтримки Червоного Хреста в області Оксана Максименко
Оксана Максименко. Фото: Суспільне Тернопіль

За словами директорки обласного департаменту охорони здоров’я Ольги Ярмоленко, сімейні лікарі та медсестри продовжують вчитися надавати людям психологічну допомогу.

"Ми стараємося не тільки навчити сімейних лікарів, ми сприяємо тому, щоб кожна громада мала центр психічного здоров’я, де б працював медичний працівник психолог та соціальний працівник", — каже Ольга Ярмоленко.

Директорка департаменту охорони здоров’я Тернопільської ОВА Ольга Ярмоленко
Ольга Ярмоленко. Фото: Суспільне Тернопіль

У 2022 році до програми медичних гарантій Національна служба здоров’я України додала послугу "Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги". Це Всеукраїнська програма ментального здоров’я "Ти як?". Крім 45 центрів від Червоного Хреста, в області у 32 центрах первинної медичної допомоги сімейні лікарі можуть надавати такі послуги, каже Ольга Ярмоленко.

Читайте також

На початок