Регіональна юристка програми "Єднання заради дії" Яна Совик досліджувала потреби переселенців у Тернополі. Вона розповіла Суспільному, що найчастіше люди запитують про житло та роботу.
Ганна Осіна каже, виїхала з Маріуполя через повномасштабне вторгнення Росії. Зараз жінка з сім’єю проживає у Тернополі.
"Основна проблема житла і допомога в пошуку роботи. В пошуку роботи в центрі допомоги "Я-Маріуполь" є поміч із працевлаштуванням. Так і є допомога від держави. Тут можна знайти роботу".
Наталія Тригуб з сином Артемом також переїхала з Маріуполя.
"Я не можу сказати, що в нас є якісь труднощі. Тому що нам тут допомагають, в нас є все. Квартиру нам дали, ми оплачуємо лише комунальні послуги".
"Хотілось би, щоб в Тернополі було, як в Маріуполі. Що саме? Наш дім", — каже Артем Тригуб.
Програма "Єднання заради дії допомагає переселенцям адаптуватися в нових громадах, каже регіональна юристка Яна Совик. За її словами, щомісяця отримують майже 200 звернень.
"Якщо раніше це була гуманітарна допомога, тимчасове поселення, то зараз люди більше шукають можливості для працевлаштування, люди шукають можливості для тривалого поселення, можливо, придбання свого житла".
На Тернопільщині проживає більше 75 тисяч переселенців, розповів заступник директора обласного департаменту соцзахисту населення Олег Воронка.
"Із загальної кількості, понад 22 тисячі – діти, майже 34 тисячі – особи працездатного віку, 11,5 тисяч пенсіонерів, майже 3 тисячі осіб з інвалідністю. Зрозуміло, що найбільша кількість внутрішньо переміщених осіб проживає в місті Тернопіль, майже 29 тисяч і в Тернопільському районі майже 21 тисяча".
Читайте також
- Дефектологиня з Херсона знайшла роботу в одному з ліцеїв Тернопільщини
- У Тернополі переселенка з Енергодару безкоштовно проводить заняття з йоги