Григорій Жук 40 років вирощує помідори біля свого дому в Тернополі. Щороку висаджує більше 200 кущів. Сьогодні чоловік збирав урожай.
Григорій Жук розповів Суспільному, що перші спроби вирощування томатів були невдалі. За роки вдалося підібрати правильний догляд, тому городник отримує хороший врожай щороку.
"Всі врожайні, це видно по грядках. Тут нема менш урожайних чи більш урожайних сортів. Вирощую високорослі та низькорослі помідори. Низькорослі – це "Дубок", "Примадонна". Щодо високорослих, то це сорти "Каліфорнія" червона та "Каліфорнія" жовта. Одним помідором може наїстися ціла сім’я. Я їх вирощую на сік".
Для консервації чоловік обирає сорт помідорів "Вишенька-черешенька", а на томатний сік бере великі помідори сорту "Каліфорнія".
"Великі помідори мають багато соку, а подовгасті — мало. Сорт "Де Барао" також не має багато соку, але ці помідори добре використовувати для консервації. А ось "Каліфорнія" підходить для виробництва соку. Я їх зриваю, витримую декілька днів у ящику, буває й до тижня. Це роблю для того, щоб були стиглі. Потім розрізаю на двоє чи четверо, кидаю в каструлю, не додаючи води, і ставлю на вогонь. Воно закипить, трішки провариться, аби маса розварилась. Беру товкач, яким мнуть картоплю, та викидаю на сито й перетираю. Залишається лише шкірка та зерно".
Цьогоріч Григорій Жук планує зробити близько 30 літрів томатного соку і законсервувати 20 банок томатів.
"Ще залишилася минулорічна консервація — літрова банка томатного соку та 15 півлітрових банок".
Нагадаємо, Григорій Жук сам збирає насіння і вирощує розсаду. Він розповів Суспільному, як захищає кущі томатів від хвороб, зокрема, від фітофтори.
"Використовую й народні методи. Беру кисле чи звичайне молоко або сироватку з йодом. Можна кропити щодня. Якщо змиває дощ, то можна знову кропити".
Також Григорій Жук вирощує троянди.
Читайте також
- На Тернопільщині фермер вирощує 120 сортів винограду
- "Висадив 5 тисяч насінин": історія фермера з Тернопільщини, який вирощує кавуни