Прочан УПЦ МП на Тернопільщині чекають поліцейські та мітингувальники

Прочан УПЦ МП на Тернопільщині чекають поліцейські та мітингувальники

Прочан УПЦ МП на Тернопільщині чекають поліцейські та мітингувальники
. Фото: Суспільне Тернопіль

Колона парафіян Української православної церкви московського патріархату йде хресною ходою до Почаївської лаври. Вони наближаються до межі Тернопільської області. 24 серпня, станом на 21:30, вони ще не залишили територію Хмельниччини. Про це повідомляють кореспонденти Суспільного.

Серед прочан чоловік з Рівненщини, який представився Суспільному, як "Раб Божий". Розповідає, загалом колона йде вже 6 днів, а він приєднався день тому. Каже, ходу сповільнює те, що в деяких населених пунктах їх не пропускають.

"Якщо Бог попустить — то й під ліжком знайдуть, заб’ють і та ракета й туди прилетить, не сховаєшся. Але якщо ти віриш, що тебе захистить —то й захистить. Якщо буде така участь, що десь загинеш — значить то Бог так розпорядився".

Прочан УПЦ МП
Прочани УПЦ МП йдуть до Почаєва. Фото: Суспільне Тернопіль

На Лановеччині колону прочан чекають поліцейські та мітингувальники з Тернопільщини.

"Ми за Україну. Ми проти ходи, яка зараз рухається з Ямполя, що знаходиться в Хмельницькій області в нашу Тернопільську область. Ми проти цієї ходи, тому що в нас війна. Російсько-українська, якщо люди ще пам’ятають. І це є дуже велика небезпека для України. Тому що ми не знаємо, хто серед них", — каже жителька Шумська Олена Ходюк.

Жителька Шумська Олена Ходюк
Олена Ходюк. Фото: Суспільне Тернопіль

Нагадаємо, пішу ходу паломників Української православної церкви московського патріархату до Почаївської лаври заборонили. Таке рішення прийняли 11 серпня під час засідання ради оборони області. 22 серпня на сесії Тернопільської обласної ради депутати підтримали це рішення.

Прочан УПЦ МП йдуть на Тернопільщину
Колона прочан. Фото: Суспільне Тернопіль

Адвокат Віталій Вітів прокоментував заборону так:

"Заборона прийнята відповідними органами і вона покликана спонукати дотримуватися положень чинного законодавства та дотримуватися правопорядку в умовах воєнного стану. Саме, виходячи з умов воєнного стану рада безпеки, обласна рада та місцеві ради приймають рішення про обмеження певних конституційних прав на деякий період. Це аналогічно комендантській годині. Оскільки, існує необхідність у воєнний стан прийняти відповідні заходи".

Колона прочан УПЦ МП
Прочан УПЦ МП йдуть до Почаєва. Фото: Суспільне Тернопіль

Читайте також

На початок