У Тернополі збирають шкільне приладдя для дітей загиблих воїнів

У Тернополі збирають шкільне приладдя для дітей загиблих воїнів

У Тернополі збирають шкільне приладдя для дітей загиблих воїнів
Шкільне приладдя. Фото: Суспільне Тернопіль

У Тернополі в "Карітасі" стартувала щорічна акція "Шкільний портфелик". Цьогоріч там вирішили зібрати шкільне приладдя для 5 сотень дітей. Про це Суспільному розповіла комунікаційниця Тернопільського благодійного фонду "Карітас" Ірина Дригуш.

Семирічна Юлія з села Прошова менш як через місяць йде в другий клас. Дівчинка каже, хоче рюкзак з Мавкою.

"Я б хотіла собі зошит, ще олівці, ручки, витирачки рожеві", — каже дочка загиблого військовослужбовця Юлія Жук.

"Йшла в перший клас, то радість така. Але в нас так вийшло, що наш тато загинув 1 вересня і він так і не побачив фотографій, як вона пішла в перший клас", — говорить дружина загиблого військовослужбовця Тетяна Жук.

Учасниці акції "Шкільний портфелик"
Юлія та Тетяна Жук. Фото: Суспільне Тернопіль

Тато п’ятирічного Гліба також загинув під час повномасштабної війни. Його мама Олена збирає сина в садочок.

"Хлопчик, то одягу йде дуже багато. Шкарпетки, рюкзак потрібний", — каже дружина загиблого військовослужбовця Олена Антощук.

Олена та Тетяна є учасницями соціального проєкту "Мій тато Герой". Допомогти зібрати їхніх дітей до школи вирішили в благодійному фонді "Карітас" під час щорічної акції "Шкільний портфелик".

"Цього року нам пощастило, бо в нас класна колаборація з "Карітасом". Вони запросили наших діток і вони будуть одягнуті до 1 вересня. В нашому проєкті "Мій тато – Герой" всі діти, діти загиблих військових, бійців, що перебувають в полоні, які втратили кінцівки. В нас понад 30 сімей. І сім’ї, які отримають рюкзаки буде понад 15 сімей, які йдуть в школу", — повідомила організаторка проєкту "Мій тато – Герой" Юлія Слободян.

організаторка проєкту
Юлія Слободян. Фото: Суспільне Тернопіль

"Цього року в нас до 500 діток, тобто з різних проєктів ми обрали тих, які найбільше потребують участі в цій акції. Як тільки ми стартували з цією акцією, ми оголосили про це в наших соцмережах, розповіли про тих діток, для яких ми будемо це все робити. Почали люди приходити в "Карітас", приносили речі, зошити, канцелярське приладдя. І також ранці. Ми приймаємо шкільні ранці, вони можуть бути використані, не обов’язково, щоб були нові, але важливо, щоб вони були в гарному стані, чистенькі, охайні", — говорить комунікаційниця Тернопільського благодійного фонду "Карітас" Ірина Дригуш.

Комунікаційниця
Ірина Дригуш. Фото: Суспільне Тернопіль

Одна з благодійниць, яка захотіла долучитися до наповнення шкільних портфеликів, тернополянка Оксана Мальвічко. Жінка каже дізналася про акцію із соцмереж

"Мене дуже зворушила ця акція, не могла пройти повз неї, бо цього року допомагають нашим діткам захисників. І я дуже хотіла долучитися до цієї акції. Хлопці, які на війні – вони всі зараз стали рідними нам".

Тернополянка
Оксана Мальвічко. Фото: Суспільне Тернопіль

Ірина Дригуш каже, що долучитися до акції "Шкільний портфелик» можна пожертвувавши гроші чи принісши шкільне приладдя. Триватиме вона до 27 серпня

"Ми речі приймаємо в нас "Карітасі". Це найпростіший спосіб, бо "Карітас" працює від ранку, від 9 до шостої години вечора. Можна принести і залишити в нас, можна також залишити в магазинах, де ми розміщуємо наші скриньки".

На початок