Перейти до основного змісту
"Бандерольки перемоги" їдуть у різні країни світу: як тернополяни допомагають військовим

"Бандерольки перемоги" їдуть у різні країни світу: як тернополяни допомагають військовим

Ексклюзивно
"Бандерольки перемоги" їдуть у різні країни світу: як тернополяни допомагають військовим
. Суспільне Тернопіль

"Бандерольки перемоги" відправляють волонтери у різні країни світу, щоб зібрати кошти на допомогу ЗСУ. Організувала проєкт керівниця благодійного фонду "Промінь сонця" Олена Мудра. Про це вона розповіла в інтерв'ю Суспільному.

За її словами, фонд працює із внутрішньо переміщеними людьми, громадськими організаціями та студентами, доєднатися може кожен.

"Першочерговою метою фонду було допомогти поліпшити якість медичних послуг для людей з опіками"

"Все відбувалося поступово. Спочатку ми займалися маленькими дітками, зокрема, це стосувалося профілактики опіків. Потім почали організовувати інші проєкти, зокрема "Пряники перемоги". Потім були "Бандерольки перемоги" і тепер це наш улюблений проєкт, який приносить добрі плоди".

Керівниця благодійного фонду "Промінь сонця" Олена Мудра
Керівниця благодійного фонду "Промінь сонця" Олена Мудра. Суспільне Тернопіль
"Бандерольки перемоги" – це спосіб заробити кошти на допомогу українським захисникам"

"Разом ми виготовляємо різні вироби. Навчаємося, засвоюємо нові техніки, відчуваємо себе митцями. Долучаються чимало людей. Вони приносять свої роботи. Тими виробами наповнюються "бандерольки". Їх ми відправляємо за кордон нашим волонтерам, які їх продають на ярмарках та інших заходах і таким чином спонукають людей донатити на ЗСУ. Кладемо у "бандерольки" те, що добре міняють на донати, те, що цікавить людей. Наприклад, розписані дощечки. Їх розфарбували студенти Кооперативного коледжу. У проєкті задіяні 10 дівчат, які з задоволенням це роблять. Художниця зі Слов’янська Тетяна Феофанова, яка переїхала сюди, так само розписувала тарілочки і дощечки. Ці речі добре продаються".

Розписана дощечка, зроблена для благодійного ярмарку на допомогу ЗСУ
Розписана дощечка, зроблена для благодійного ярмарку на допомогу ЗСУ. Суспільне Тернопіль

"Часто міняють на донати ще одні вироби – пташки. Є у мене пташка зроблена Вірою Омельченко, яка переїхала з Сум. Її чоловік і старша донька воюють. Тому жінка робить обереги, продавши які, можна принести користь нашим військовим".

Пташка, зроблена для благодійного ярмарку на допомогу ЗСУ
Пташка, зроблена для благодійного ярмарку на допомогу ЗСУ. Суспільне Тернопіль

"Добре продають і міняють на донати коники-переможці. Нас їх навчила робити Лілія Коробко – переселенка з Харкова. Вона з іншими волонтерками виготовляє "кікімори", а до них ще робила цих коників і пташок, як обереги для військових. Ми перехопили це вміння. Також ми додали мікровишивку, це є тризуб. Усі ми по-трохи наповнюємо Європу нашими патріотичними виробами".

"Коник-переможець", зроблений для благодійного ярмарку на допомогу ЗСУ
"Коник-переможець", зроблений для благодійного ярмарку на допомогу ЗСУ. Суспільне Тернопіль

"Також ми додали у нашу "бандерольку" віночки для дівчат. Плануємо додати метелики для хлопців, щоб у Європі можна було ідентифікувати українську дитину".

"Бандерольки перемоги" – це і популяризація українських традицій

"Тернопільські бібліотекарі теж долучаються. Вони виготовили сердечка з вишивкою. Також ми вже передавали на продаж різдвяні кульки і вишиті писанки. Їх швидко продали. Наприклад, у США наш волонтер Тіфані продала багато писанок з вишивкою. Діти мотають лялечки-берегині, які поїдуть на фронт, як обереги для військових. Будь-яка людина, яка щось робить своїми руками, може долучитися, передавши нам якісь речі. Ми не тільки робимо добру справу, а й навчаємося нових вмінь. Дехто приходить на майстерклас раз, а дехто залишається з нами надовго. Наприклад, одного коника виготовив чоловік, у якого катаракта двох очей. Цей чоловік запланував собі щодня виготовляти одного коника, щоб допомогти Україні перемогти".

Сердечко з вишивкою, виготовили тернопільські бібліотекарі
Сердечко з вишивкою, виготовили тернопільські бібліотекарі. Суспільне Тернопіль

"Матеріали для майстеркласів приносять усі охочі. Для виготовлення виробів, нам дають мішки з-під кави. Ми їх розпорюємо на нитки і використовуємо".

"За виручені кошти придбали військовим те, чого вони найбільше потребують"

"Робота фонду – передати вироби за кордон. Далі там наші волонтери обмінюють наші вироби на донати і закуповують там все необхідне для військових або передають кошти нам і ми вже тут закуповуємо за запитом військових те, що їм потрібно. Уже вдалося придбати немало, скажімо, від шкарпеток до амуніції. Купляли рації, тепловізор, приціл. Зосереджувались на тому, що допомагає вижити в польових умовах. Пріоритетними були павербанки із сонячними панелями. Коли людина написала, що ця річ багато разів виручала – це до сліз. Ще один пріоритет – це захист. Зокрема ми передавали кошти на закупівлю тканини для пошиття 90 зимових маскхалатів. Купляли планшети. Інколи волонтери збирають кошти і зовсім трохи не вистачає на потрібну річ".

"Один із проєктів фонду – рoзфарбовані тубуси"

"Цей проєкт ми реалізовуємо спільно із 44 бригадою. Організовуємо благодійний аукціон, де продаватимемо ці тубуси, а кошти спрямуємо на спорудження погруддя Данила Апостола. Художник, який розфарбував цього тубуса, зараз служить і я не можу називати його ім’я. Минула лотерея пройшла дуже успішно. Ми зібрали 17 тисяч гривень. Є й інші проєкти. Зараз у різним містах ставимо крафтові скарбнички, які допоможуть зібрати кошти на портативний зарядний пристрій тернопільського виробника. Дуже потрібна річ на фронті".

Рoзфарбовані тубуси
Рoзфарбовані тубуси. Суспільне Тернопіль
"У фонді зберігаємо особливу річ – прострілений кулями манекен, як символ душі української жінки"

"Мені дозволили цей манекен забрати з військового полігону. Я побачила у ньому певний символізм. Оцей прострілений манекен – як душа української жінки, яка читає новини. Ми прокидаємося щоранку, живемо цей день і намагаємося зробити щось таке, щоб наблизити нашу перемогу. Але ми ось такі, поранені. Це наш внутрішній стан. Я думаю, що на благодійному аукціоні ми зможемо цей манекен подати, а кошти передамо на потреби ЗСУ".

Читайте ще

Топ дня

Вибір редакції

На початок