Світлана Яцишин засадила лавандою та лавандином свій город. Жінка живе у Великих Гаях поблизу Тернополя. Вона вирощує ці рослини три роки. Цій справі присвячує весь вільний час. Розповіла, що у майбутньому планує організувати на своєму городі фотозону.
Щоб займатися квітникарством, Світлана Яцишин залишила роботу фармацевтки. Саджанці, каже, їй привезли знайомі з Франції.
"Раніше тут росли пшениця, різні культури, картопля і бурячки. Але ми вирішили посадити частинку французького Провансу і насолоджуватись цією красою, цими пишними квітами".
На 15-ти сотих городу тепер росте лаванда та лавандин.
"Особливість лавандину в тому, що він швидше набирає форму куща, цвіту більше, квітка більша і вища, ніж лаванда. Вміст ефірних олійок теж у лавандину більший", – розповіла квітникарка.
Зараз триває період цвітіння та збору лавандину, – каже жінка.
"Зберігаються ці квіти у засушеному вигляді до трьох років. Просто шкода часом викинути засунений букет. Він не осипається так, як лаванда".
За словами Світлани, якщо лаванду використовують в кулінарії, то лавандин вживати в їжу не можна. Обрізати кущ потрібно декілька разів на рік.
"У березні, коли зійде сніг, рослинку треба зрізати. По колу зрізаємо весь кущик. І обробляємо протигрибковими препаратами".
Крім фіолетової лаванди, Світлана вирощує й білу.
Доглядати за квітами їй допомагають сини. На це йде більше трьох годин у день, – каже квітникарка.
"Навіть, коли це важка праця – ми прибираємо тут від бур’янів, але це є приємно, спокійно, аромат додає спокою".