Перейти до основного змісту
Лісівники Тернопільщини заготовляють дрова: коли вигідніше купувати

Лісівники Тернопільщини заготовляють дрова: коли вигідніше купувати

Лісівники Тернопільщини заготовляють дрова: коли вигідніше купувати
Лісники. Фото: Суспільне Тернопіль

Дрова для жителів Тернопільщини заготовляють лісівники. Купити їх можна, звернувшись до найближчого лісництва або ж онлайн – за допомогою ресурсу ДроваЄ. Загалом в області з початку року реалізували понад 80 кубометрів дров. Попит на них, у порівнянні з минулим роком, зріс фактично вдвічі. Про це розповів лісничий Василь Маланчук.

Лісівники Тернопільщини заготовляють дрова для жителів області. Лісничий Василь Маланчук каже, що у Збаразькому лісництві для цього зрубують пошкоджені дерева, а також ті, які відстають в рості.

дрова
Лісівники заготовляють дрова. Фото: Суспільне Тернопіль

"З лівої сторони в нас знаходиться ділянка вибіркової санітарної рубки, площа 3,3 гектара. Тут проводиться вибіркова рубка відставших дерев, пошкоджених, які підлягають рубці, гнилі дерева, сухостійні, дерева фаутні, які заважають зарости головній породі. Тут насадження молоде, воно тільки но має 48 років, тут головна порода по дубу і ми доглядаємо за тим дубом, щоб він далі ріс, забираються усі фаутні дерева – в основному це граб, клен, ясен, тверда порода, і так само осика забирається".

лісівник
Василь Маланчук. Фото: Суспільне Тернопіль

Далі дрова складають у штабелі та зберігають на спеціально відведених ділянках лісу. Ось такий штабель, наприклад, зберігають на складі Микулинецького лісництва. Щоб дізнатися, скільки тут метрів кубічних дров, Павло Войтюк разом із лісничим Русланом Прокіпчуком вимірюють його.

лісники
Виміряють дрова. Фото: Суспільне Тернопіль

"Довжина штабеля – 4,3 метра, і середня висота – 1,35 і ширина 1,90. Таким чином ми можемо встановити об’ємні параметри даного штабеля. За допомогою коефіцієнта перевести у щільні метри кубічні. Отримаємо 6, 640 кубометра деревини. Породою, що переважає є граб звичайний, це відноситься до твердолистяних порід – 1 група деревини непромислового використання, яка використовується, як правило, для опалювання власних будинків, приміщень. Перевага такого способу, що житель, який має намір зробити запас дров, може приїхати і подивитися за які дрова він платить кошти", – каже головний інженер філії "Кременецьке лісове господарство" Павло Войтюк.

Лісництво
Микулинецьке лісництво. Фото: Суспільне Тернопіль

Ще одна перевага куплених влітку дров – більша тепловіддача, розповідає Павло Войтюк.

"Влітку вологість може впасти від свіжоспиляної, орієнтовно 50-60%, до 20-18% вологості, що принесе покупцю економію в 2,4 раза по теплотвірній здатності. Якщо в 60% вологості орієнтовно на один кілограм буде 1800 кілоджоулів, то при вологості 20% - це буде 4 400 з кілограма палива. Тобто людина з одного кубометра дров сухих при вологості 20% заміняє 200 метрів кубічних газу в середньому".

лісник
Павло Войтюк. Фото: Суспільне Тернопіль

Після заготівлі дров проводять електронний облік деревини. "Про що свідчить ця індивідуальна бирка, що дає змогу прослідкувати повністю шлях законності заготівлі лісопродукції – від її переміщення аж до реалізації", – говорить Войтюк.

Електронний облік деревини
Електронний облік деревини. Фото: Суспільне Тернопіль

У Микулинецькому лісництві купив дрова Петро Гаврик. Придбав неколоті. Чоловік каже, живе сам, п’ять кубометрів дров вистачає, щоб опалювати домівку цілу зиму.

"Літом дрова купляється, щоб підсохли, щоб нормально горіло, щоб тепловіддача була, щоб не сирі були. Звернувся до лісників, написав заяву в лісництво і протягом тижня-другого дають мені код, йду плачу квитанцію, беру автомобіль і до лісу – завантажили і сам привіз собі. Офіційно все, є квитанція".

закупив дрова
Петро Гаврик. Фото: Суспільне Тернопіль

Замовити дрова можна також онлайн – на сайті ДроваЄ. Для цього потрібно ввійти в систему, ввести адресу доставлення та обрати найближчих постачальників. Ціна залежатиме від породи дерев і того, чи колоті вони, чи ні.

"На сьогодні є асортимент, і можна вибрати більш підходящі породи деревини. І немає на сьогодні ажіотажу, тобто дрова можна за день-два забирати з наших верхніх складів", – говорить Войтюк.

Топ дня

Вибір редакції

На початок