Затримання Михайла Головка: що кажуть в Тернопільській обласній раді

Затримання Михайла Головка: що кажуть в Тернопільській обласній раді

Затримання Михайла Головка: що кажуть в Тернопільській обласній раді
Поліція в Тернопільській обласній раді. Фото: Суспільне Тернопіль

На одержанні неправомірної вигоди затримали голову Тернопільської обласної ради та двох заступників голови Тернопільської обласної військової адміністрації. Про це повідомило Національне антикорупційне бюро. Керуючий справами облради Олег Сиротюк каже, наразі в повній мірі прокоментувати ситуацію не можуть. У військовій адміністрації – теж не коментують. У кабінеті голови облради правоохоронці провели обшуки.

О 10 годині ранку в приміщенні обласної ради були поліцейські. Вони повідомили, що у кабінеті голови облради Михайла Головка представники Національного антикорупційного бюро.

Також не на камеру сказали, що наближатися до його робочого кабінету небезпечно, адже під час перевірки там виявили вибухонебезпечні предмети. За офіційним коментарем порадили звернутися до пресслужби поліції. Там повідомили, що справою займається НАБУ.

Затримання Михайла Головка
Правоохоронці в Тернопільській обласній раді. Фото: Суспільне Тернопіль

Близько 13 години, коли правоохоронці виходили, кореспонденти Суспільного звернулися за коментарем до представника Національного антикорупційного бюро.

"Я особа, яка не уповноважена давати коментарі. Вам варто звернутися до пресслужби Антикорупційного бюро. НАБУ вже дало пресреліз, тому більше інформації повідомити наразі не можемо", – повідомив представник НАБУ.

НАБУ в Тернопільській обласній раді
Працівник НАБУ. Фото: НАБУ

У публікації НАБУ про цю справу йдеться, що голову Тернопільської обласної ради та двох заступників голови Тернопільської обласної військової адміністрації затримали при отриманні 600 тисяч гривень хабаря від підприємця. Слідчі з’ясували, що затримані вимагали майже 1,8 млн грн за підписання актів виконаних робіт з будівництва та ремонту інфраструктурних об’єктів комунальним підприємством Тернопільської обласної ради.

хабар
Гроші. Фото: НАБУ

Також за ці гроші затримані обіцяли погасити борг військової адміністрації перед цим підприємством, за роботи, які вже виконані та прийняті у 2022 році. Попередньо цей випадок розслідують за частиною 4 статті 368 ККУ. Це вимагання неправомірної вигоди групою осіб за попередньою змовою. Санкція статті передбачає ув’язнення на строк до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років з конфіскацією майна.

Кореспонденти поспілкуватися з головою обласної ради Михайлом Головком не змогли, після того, як з його кабінету вийшли представники НАБУ, двері перед ними зачинили.

Кабінет
Кабінет Михайла Головка. Фото: Суспільне Тернопіль

Кореспонденти телефонували до Михайла Головка, він поза зоною досяжності. Також дзвонили до першого заступника голови обласної ради Володимира Болєщука, він не взяв слухавку. За словами керуючого справами виконавчого апарату облради Олега Сиротюка, зараз Володимир Болєщук перебуває на лікарняному. Ситуацію з обшуками прокоментував так:

"Ми бачимо, що в переддень сесії, адже ми планували 28 червня проведення сесії, відбувся візит правоохоронців. Не скажу, що робота заблокована, але, звичайно, що в певний період часу довелося готувати відповідні документи на їхні запити. Витребувано частину документів. Ми готуємо відповіді, ми аналізуємо так само ситуацію. Дуже б не хотілося, щоб, як і при багатьох попередніх владах ситуація, коли правоохоронна система переслідує політиків і державних діячів за їхню принципову позицію. Я не знаю, чи відкрию вам секрет, але одним із перших виносилося рішення на сесію про передачу Почаївської лаври територіальній громаді Тернопільської області. Тобто, багато інших речей. Ми, звичайно, не можемо повною мірою надати якийсь коментар, але коли буде обвинувачення, коли буде перше судове засідання, коли буде щось представлено, тоді ми зможемо щось прокоментувати", – говорить Олег Сиротюк.

Керуючий справами виконавчого апарату облради
Олег Сиротюк. Фото: Суспільне Тернопіль

На запитання кореспондентів, де зараз знаходиться голова тернопільської облради, та хто виконуватиме його обов'язки на час розслідування, Олег Сиротюк відповів:

"В мене зараз немає з ним зв'язку. Є перший заступник і заступник. В них є свої обов'язки, відповідний розподіл обов'язків між ними, тобто рада працює далі".

Щодо заступників голови обласної військової адміністрації – у пресслужбі установи повідомили, що інформацію прокоментують згодом.

Затримання посадовців
НАБУ і САП затримують посадовців. Фото: НАБУ

Пресслужба Всеукраїнського об’єднання "Свобода" на своїй сторінці у фейсбуці опублікувала заяву щодо затримання Михайла Головка. Кореспонденти Суспільного телефонували за номерами, вказаними на сайті партії, там не відповідають. Щоб отримати коментарі, ми написали інформаційні запити до обласної ради, облдержадміністрації та НАБУ.

Що відомо про перевірки в Тернопільській обласній раді

На початок