На Тернопільщині суд зобов’язав релігійну громаду УПЦ МП повернути собор заповіднику

На Тернопільщині суд зобов’язав релігійну громаду УПЦ МП повернути собор заповіднику

На Тернопільщині суд зобов’язав релігійну громаду УПЦ МП повернути собор заповіднику
. Фото: Суспільне Тернопіль

Сьогодні, 15 червня, Господарський суд Тернопільської області ухвалив рішення повернути Миколаївський собор з келіями XVI-XVII століть, що в Кременці, Кременецько-Почаївському державному історико-архітектурному заповіднику. Про це повідомили на сайті Міністерства культури та інформаційної політики України.

У повідомленні йдеться, що суд задовольнив позов Кременецько-Почаївського ДІАЗ та зобов’язав релігійну громаду парафії Святителя Миколая УПЦ МП усунути перешкоди в користуванні державним майном та повернути його заповіднику.

Нагадаємо, що 12 лютого 2023 року закінчився термін дії договору про про безоплатне користування релігійною громадою УПЦ МП приміщенням Миколаївського собору та інших об’єктів, що є державною власністю.

"Заповідник неодноразово повідомляв релігійну громаду про закінчення терміну дії Договору та відсутність намірів щодо його продовження, у зв’язку зі змінами у законодавстві про оренду державного майна. У свою чергу, релігійна громада зверталася до МКІП щодо продовження дії договору, але отримала відмову. Із 13 лютого 2023 року і по даний час Релігійна громада незаконно, без будь-якої правої підстави продовжує користуватися державним майном – пам’яткою архітектури національного значення", –йдеться у повідомленні Міністерства культури та інформаційної політики України.

Загальна площа до повернення – 1 756,0 кв. м.

Що відомо про справу Миколаївського собору в Кременці

На початок