У Тернополі в Міжнародний день захисту дітей встановили рекорд України "Безбар’єрний шлях". Участь в рекорді взяли 560 дітей, серед яких 200 з інвалідністю та особливими освітніми потребами. Про це розповіла Суспільному голова громадської організації "Їжачок" Ольга Гумен.
Її син також має інвалідність, у 13-річного Максима епілепсія. За словами жінки, діти, взявшись за руки, створили "живий ланцюг" від Надставної церкви до пристані Тернопільського ставу.
"Мета заходу – об’єднати дітей, навчити толерантності, показати, що всі діти мають рівні права. Участь у встановленні рекорду взяли діти віком від 1 до 16 років разом зі своїми батьками".
До встановлення рекорду долучилася школярка Юлія Павлик.
"Як на мене, то у всіх рівні права. Це чудовий захід".
Разом зі семирічним сином Богданом на захід прийшов Роман Бабій. Чоловік каже, в дитини інвалідність з народження.
"Я батько, який доглядає дитину. Запросили нас. То чому би й ні? Вирішили долучитися".
Серед учасників – семирічний Артем Огнєв.
"Я долучився до конкурсу, бо у всіх дітей мають бути рівні права".
Підрахували дітей представники Національного реєстру рекордів України.
"Думаю, під час воєнного стану це важливо, тому що люди об’єднуються і розуміють, наскільки для нас всіх потрібна підтримка одне одного. Це круто. У мене спінальна атрофія м’язів, тобто, я поступово перестала ходити. Мені зараз 17 років, до 10 років я ходила, зараз перестала ходити. Але я займаюся реабілітацією, у мене є шанси, я планую ще стати на ноги", – розповіла учасниця встановлення рекорду України Софія Фасолько.
Завершили єднання дітей у "Безбар’єрному шляху" випускники 17 школи Тернополя.
"Випадково долучилися, йшли покататися на катамарані, потрапили на рекорд. Не знали, що досягнемо такого – станемо рекордсменами", – каже випускник 17 школи Тернополя Микита Несін.
"Ми вважаємо, що це дуже потрібно – підтримувати дітей з інвалідністю. І взагалі, вітаємо всіх з Міжнародним днем захисту дітей", – говорить випускниця 17 школи Тернополя Софія Іваненко.
"Параметри – 560 учасників у Тернополі. Це стало рекордом України і ввійде до Національного реєстру рекордів", – сказала керівниця Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова.
За її словами, до Дня захисту дітей, окрім Тернополя, рекорди України встановили ще у двох містах.
"Момент, коли діти беруться за ручки, дуже зворушливий. Мені здається, що це символічний, важливий і потрібний рекорд України. Показати, що в нас діти всі однакові, ставлення до всіх однакове, любимо всіх однаково, але треба створити такі умови, щоби діти з інвалідністю також це відчували. Цей рекорд покликаний це зробити", – говорить Лана Вєтрова.
Громадську організацію "Їжачок", яка організувала встановлення рекорду, заснували в Тернополі в березні цього року. Її створили батьки дітей з інвалідністю підгрупи "А", що перебувають у повній чи частковій домашній ізоляції, та чиї діти на індивідуальному графіку навчання.
Читайте також
- Гімн України виконали жестовою мовою: в Тернопільській спеціальній школі пролунав останній дзвоник