У тернополян обстежили родимки під час проєкту "Євромеланома"

У тернополян обстежили родимки під час проєкту "Євромеланома"

У тернополян обстежили родимки під час проєкту "Євромеланома"
. Суспільне Тернопіль

У медичній клініці Тернополя обстежили у людей родимки під час всеукраїнського соціального проєкту "Євромеланома". Прийняли 30 пацієнтів. Про це розповіла онкологиня Тетяна Угляр.

За її словами, проєкт організували, щоб привернути увагу суспільства до меланоми та інших злоякісних захворювань шкіри, щоб люди були більш обізнані про ці патології.

"Наше завдання – виявити рак шкіри або меланому на ранніх стадіях, тому що це може врятувати людині життя. Меланома так само, як і рак шкіри, є виліковними".

Тетяна Угляр
Тетяна Угляр. Суспільне Тернопіль

Людмила Лукіян вирішила обстежитися під час всеукраїнського соціального проєкту "Євромеланома". Жінка каже: перевіряє родимки в онколога щороку.

"У мене з дитинства шкіра світла і на ній дуже багато різних елементів. Я на сонці стараюся не засмагати. До лікарів зверталася. Мені видалили більше п’ятдесяти папілом. Видаляли ще одне новоутворення в онкодерматолога. Боюся йти до косметологів, користуватися якимось засобами. Це небезпечно".

Людмила Лукіян
Людмила Лукіян. Суспільне Тернопіль

Тетяна Угляр каже: несиметричні та великі родимки потрібно перевіряти двічі на рік.

"Людина, в якої є пігментні утворення на шкірі, повинна звернути увагу, чи вони симетричні, чи кровоточать, чи збільшуються і чи вони змінюють колір".

Тетяна Угляр обстежує родимки Людмили Лукіян
Тетяна Угляр обстежує родимки Людмили Лукіян. Суспільне Тернопіль

Соціальний проєкт "Євромеланома" у Тернополі проводять з 2009 року, – каже Тетяна Угляр. За її словами, це допомагає попередити онкологію.

На початок