Перейти до основного змісту
Жителі Тернопільської громади звертаються за компенсацією після ракетних обстрілів

Жителі Тернопільської громади звертаються за компенсацією після ракетних обстрілів

Жителі Тернопільської громади звертаються за компенсацією після ракетних обстрілів
. Суспільне Тернопіль

Жителі Тернопільської громади звертаються до поліції та міської ради із заявами на компенсацією за пошкоджене майно внаслідок ракетних обстрілів. Про це розповів під час брифінгу голова громади Сергій Надал.

За його словами, на "гарячу лінію" міськради із заявами про пошкоджене майно звернулися 43 власники приміщень.

"Це юридичні та фізичні особи, тобто, це як власники приватних підприємств, так і звичайні мешканці. Але, я думаю, їх буде значно більше, тому що станом на сьогоднішній ранок 89 суб’єктів були відпрацьовані слідчо-оперативними групами, які зафіксували злочини. Відповідно, я думаю, кількість заявників буде більшою", – розповів міський голова Тернополя Сергій Надал.

"На лінію "102" надійшло 165 звернень про пошкодження майна. Фіксуванням цих випадків здебільшого займатиметься поліція, це робитимуть кілька слідчо-оперативних груп", – сказав начальник Нацполіції Тернопільщини Олександр Богомол.

Спеціальна комісія підраховує збитки на підприємстві, де пошкоджені транспортні засоби, – розповів начальник обласної військової адміністрації Володимир Труш.

"Під час обстрілів було знищене комерційне підприємство, яке у своєму автопарку зберігало транспортні засоби. Загалом було пошкоджено майже 50 одиниць транспорту. Там зараз працює слідчо-оперативна група, збирає докази злочину. Комісія підраховує збитки".

Також, каже Володимир Труш, комісія відпрацювала у корпусі юридичного факультету ЗУНУ, де внаслідок вибуху було пошкоджено 118 вікон.

"На навчального закладу приїжджали спеціалісти, які зробили заміри вікон. До середи у цій будівлі вікна будуть замінені".

Сергій Надал каже, щоб зафіксувати пошкодження майна, найперше треба повідомити поліцію.

"Створена комісія, яка фіксує збитки. Щоб отримати компенсацію за знищене майно треба зателефонувати на лінію "102" та повідомити про пошкодження, якщо були знищені цінні речі, то треба надати накладні, чи інші документи, які підтверджують їхню вартість. Працює спеціальна комісія, до якої входять працівники різних структур, в тому числі, незалежний експерт. Комісія найперше визначає, чи підлягає приміщення відновленню, чи воно підглядає демонтажу і знесенню. Якщо об’єкт можна відновити, то визначають першочергові роботи. Комісія складає висновок і після цього власник приміщення самостійно замовляє незалежного експерта, який оцінить, скільки це відновлення буде коштувати. Рекомендую збитки врахувати максимально, тобто це стосується не лише приміщень, а й асфальтного покриття, землі, будь-чого іншого. Хочу нагадати всім телефон гарячої лінії, на який потрібно звертатися суб'єктам господарювання і мешканцям про завдані збитки. Номера телефонів: 0 800 303 522, (мобільний) 38 067 447 29 19".

"Відшкодування збитків населенню може відбуватися за трьома варіантами. Перший – запрацювала програма "Є відновлення", щодо компенсації житла громадян. Другий варіант – відновлення зруйнованого за кошти з репарацій, які після перемоги України має виплатити Росія. Третій варіант – відновлення може відбуватися за кошти з обласного бюджету, такі гроші можуть бути виділені, якщо у людей зруйноване житло", – каже голова Тернопільської обласної військової адміністрації Володимир Труш.

Топ дня
Вибір редакції
На початок