Тернопільська письменниця, художниця Ганна Осадко перебуває три місяці у творчій резиденції від ЮНЕСКО в Гайдельбезі. Жінка намалювала 20 картин із серії "Ангели Перемоги", яку презентувала у місцевій галереї, а також провела авторський майстерклас "Мир в Україні".
Художниця розповіла, що під час резиденції розмалювала серію авторських керамічних виробів. Мала поетичний вечір, на якому читала свої вірші. Лінгвістка із Гайдельбергу Стефанія Пташник переклала 9 віршів письменниці німецькою мовою.
"Брала участь у мистецькій акції "Війна і діти", де теж читала свої тексти. Написала дитячу книжку "Пан Голін шукає любов", де поєднала питання самотності та екологічні проблеми. Написала дорослу книгу "Сім цукерок із Гайдельберга", де поєднала свої спостереження за цим прекрасним містом і спогади про своє минуле в Україні, а саме про мирне життя і про свого загиблого чоловіка. Я дуже потішена, що відділ культури у Гайдельберзі погодився перекласти "Сім цукерок із Гайдельберга" німецькою мовою і хоче видати цей твір у форматі книги-білінгва", – розповіла Ганна Осадко.
Ганна Осадко каже, організувала зустріч із дітьми з української недільної школи, де читала їм свої дитячі книги та провела авторський майстерклас із ілюстрування пластиліном.
"За період війни у Гайдельберз замешкало приблизно 2 тисячі українців, працює Український Дім, де всі охочі можуть знайти допомогу і товариство, та недільна школа для дітей. Саме в недільній школі й проходив мій захід, розрахований на діток 6-8 років. Були присутні 14 дітей. Ми розгадували загадки, які я написала і видала кілька років тому, та ліпили із пластиліну", – говорить Ганна Осадко.
Тема майстеркласу була загальна – "Мир в Україні".
"Цікаво, що кожна дитина бачила його по-своєму. Веселка, прапор, квіти… Особливо вразила робота малюка, який виліпив літак над квітуючим полем. Коли я запитала в нього, що це, він пояснив – "Я з Гостомеля… Біля аеропорту жили… А це – новий літак "Мрія", – розповіла художниця.
Ганна Осадко каже, на майстеркласі були присутні й батьки дітей.
"В такий час саме арттерапія може стати найкращими ліками як для діток, так і для дорослих. Я бачила, із яким захватом батьки самі ліпили свої "бажання миру".
Ганна Осадко каже, що мистецтво допомагає боротись із депресією після загибелі на фронті чоловіка та раптової смерті обох батьків.
"Так само "працює"і арттерапія для мене. Коли я приїхала в Гайдельберг, я була геть морально знівечена, і сама собі нагадувала "Святу Гору" на березі Неккару, яку побачила першого дня. То було на початку лютого, і гора була геть сіро-чорна, аж випалена. Я не могла повірити, що вона колись зазеленіє. Але минув час – і так, вона тепер зелена. Я щаслива, що змогла спостерігати за цим процесом із дня у день та помічати найменші зміни. І самій потрохи загоювати рани. Злукавлю, якщо скажу, що я зцілилася. Ще ні, ще зриваюся, і плачу, і не сплю. Але почала розуміти, що життя – попри все – триває", – розповіла Ганна Осадко.