Одностатеві та різностатеві пари: в Тернополі обговорили законопроєкт

Одностатеві та різностатеві пари: в Тернополі обговорили законопроєкт

Одностатеві та різностатеві пари: в Тернополі обговорили законопроєкт
. Суспільне Тернопіль

У Тернополі обговорили законопроєкт № 9103 "Про інститут реєстрованих партнерств". Для цього в обласній раді зібрали форум "За християнські цінності". На захід запросили священників, представників християнських громадських організацій і депутатів. Про це розповів Суспільному співорганізатор форуму Юрій Зошій.

За його словами, мета цього документа – створити в Україні інститут реєстрованих партнерств, який буде доступний як для одностатевих, так і для різностатевих пар. Обговорення законопроєкту проводять у різних містах України. Зокрема, нещодавно два з них відбулися у Львові, ще один запланували провести в Хмельницькому. Чоловік розповів про мету заходу.

Юрій Зошій, адвокат, співорганізатор форуму "За християнські цінності"
Юрій Зошій, адвокат, співорганізатор форуму. Суспільне Тернопіль

"Перше – це донести до церкви про ті небезпеки, які вже закладені в законодавство України. Якщо нічого не робити, то нічого не буде. Метою є донести до обласної ради, що вона як влада має великі повноваження на місцях, щоб наше суспільство дотримувалося наших моральних і християнських засад. Цей законопроєкт прямо суперечить Конституції, яка говорить, що сім’я – це союз дружини та чоловіка. Тому на підставі статті 94 регламенту Верховної Ради Стефанчук просто може його не винести на голосування і повернути назад".

Першими свою позицію щодо законопроєкту висловили представники різних конфесій. Серед них – священник римо-католицької церкви Олександр Кушта.

Олександр Кушта, священник римо-католицької церкви під час форуму
Олександр Кушта, священник римо-католицької церкви. Суспільне Тернопіль

"Щодо цього питання, то ми тримаємося інструкції, яка вийшла попередньо ще за часів кардинала Йосифа Рацінґера. Він говорить про затвердження гомосексуальних зв’язків у державі. Щодо цього тодішній кардинал, пізніше вже папа Бенедикт XVI закликає безпосередньо політиків-католиків, християн до того, щоби протистояти узаконенням таких моделей. Відповідно до цього було зроблено два звернення від двох католицьких єпископських рад – греко-католиків і римо-католиків – один лист про справу захисту сімейних цінностей до Всеукраїнської ради церков".

Свою позицію щодо зареєстрованого законопроєкту висловив боєць ЗСУ Ігор Костюк.

Ігор Костюк, військовослужбовець 49 окремого стрілецького батальйону "Карпатська Січ"
Ігор Костюк, боєць 49 окремого стрілецького батальйону "Карпатська Січ". Суспільне Тернопіль

"За рік служби в зоні бойових дій я не зустрічав жодного бійця ЛГБТ. Можливо, вони десь є, можливо, навіть їхні права порушують. Але, якщо говорити мовою законодавства, це все вже є в наших законах. Приміром, якийсь боєць, в якого є нетрадиційні стосунки з чоловіком, юридично може врегулювати доступ до рахунків тощо. Тобто, все це може робитися, це не є проблемою, це вигадана проблема. Насправді під цією вигаданою проблемою намагаються зруйнувати традиційні цінності".

На форум приїхала депутатка Львівської обласної ради Ірина Сех. Вона – голова депутатської групи "За християнські цінності". Каже, 6 квітня у Львівській облраді прийняли звернення до Верховної Ради, щоб не допустити прийняття законопроєкту № 9103.

Ірина Сех, голова депутатської групи "За християнські цінності" у Львівській обласній раді
Ірина Сех, голова депутатської групи "За християнські цінності" у Львівській облраді. Суспільне Тернопіль

"Ми вважаємо, що йде наступ на основні засади – родину, сім’ю, виховання дитини в здоровій родині. Тому вважаємо за необхідне створити зараз такі депутатські групи у всіх місцевих радах".

Співорганізатором форуму виступила Тернопільська обласна рада.

Михайло Головко, голова Тернопільської облради
Михайло Головко, голова Тернопільської обласної ради. Суспільне Тернопіль

"Ми засуджуємо дії Верховної Ради та ініціаторів законопроєкту – Совсун, Железняка, "Слуг народу", які реєструють такі законопроєкти і проштовхують їх. Ми створимо оргкомітет або робочу групу з представників громадськості, церкви, волонтерів, військових і створимо рух за збереження традиційної сім’ї, наших цінностей, в тому числі християнських", – сказав голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко.

Учасники форуму "За християнські цінності"
Учасники заходу. Суспільне Тернопіль

Щоби дізнатися, чи не сприяють такі форуми негативному ставленню суспільтсва до ЛГБТ і не порушують їхні права, кореспонденти Суспільного звернулися за коментарем до представника Уповноваженого з рівних прав і свобод Михайла Спасова. Він зараз за кордоном, тому прокоментує цю ситуацію пізніше.

Під час форуму "За християнські цінності"
Під час форуму. Суспільне Тернопіль

Нагадаємо, законопроєкт №9103 "Про інститут реєстрованих партнерств" зареєстрували у Верховній раді 3 березня цього року. Наразі його підтримали два з 18 комітетів – комітет з питань євроінтеграції та комітет молоді та спорту. Про це на своїй сторінці в соцмережі повідомила народна депутатка України Інна Совсун, яка є однією з ініціаторок законопроєкту.

Також на сайті президента України в березні створили петицію на підтримку законопроєкту. За 29 днів вона набрала необхідну кількість підписів – 25 тисяч. Далі її має розглянути президент. Міністерство оборони України та Державна міграційна служба не підтримали законопроєкт.

Фрагмент документа Міністерства оборони України щодо пропозицій до законопроєкту "Про інститут реєстрованих партнерств"
Фрагмент документа Міністерства оборони України щодо пропозицій до законопроєкту. Суспільне Тернопіль

Суспільне поспілкувалося з авторкою тексту проєкту закону "Про інститут реєстрованих партнерств", помічницею нардепки Інни Совсун Марією Клюс. Вона розповіла, що передбачає цей документ.

Марія Клюс, юристка, авторка тексту законопроєкту "Про інститут реєстрованих партнерств"
Марія Клюс, юристка, авторка тексту законопроєкту. Суспільне Тернопіль

"У суспільстві насправді поширюється багато тез і дезінформацій про цей законопроєкт. Наприклад, дуже часто його називають законопроєктом про одностатеві шлюби, що він там змінює чи підриває концепт сім’ї, чи суперечить Конституції, але насправді він ніяк не стосується шлюбів, ніяк не стосується подружжя і не потребує змін до Конституції. Він стосується не подружжя, а сім’ї, а сім’я у нас – це широка юридична категорія, яка існує в найрізноманітніших формах. Найвагомішою для мене відмінністю є обсяг саме прав і обов’язків, який надається подружжю і який надається партнерам".

Марія Клюс каже, цей законопроєкт зараз актуальний для військових, які належать до ЛГБТ спільноти.

"У законопроєкті визначено права партнерів у разі смерті, зникнення безвісти інших зареєстрованих партнерів, режим їхнього спільного майна, правила успадкування як за законом, так і за заповітом, засади соціального захисту тощо. Прийняття цього проєкту не має визначатися якимись особистими поглядами окремих людей, бо це не зона цих особистих поглядів, не зона релігії, не зона віри. Йдеться про базові юридичні права конкретних людей, тому держава зобов’язана їх забезпечити. Саме про позитивний обов’язок створити такі механізми було дуже чітко зазначено для всіх держав –учасниць Європейської конвенції з прав людини, серед яких є й Україна. У січні цього року Велика палата Європейського суду з прав людини чітко зазначила, що прямий обов’язок кожної держави-учасниці цієї конвенції – створити механізм офіційного визнання державою сімейних стосунків між одностатевими партнерами".

Читайте також

На початок