У громаді на Тернопільщині висаджують 35 тисяч дерев

У громаді на Тернопільщині висаджують 35 тисяч дерев

У громаді на Тернопільщині висаджують 35 тисяч дерев
. Фото: Наталя Когутаниць

У Бучацькій громаді висаджують 35 тисяч дерев. Це роблять школярі, місцеві жителі й внутрішньо переміщені люди. Про це розповів керівник проєкту Forest Friends Ярослав Лизуник.

За його словами, цей проєкт спрямований на об’єднання людей і щоб допомогти переселенцям звикнути до нового місця проживання.

Керівник громадської організації "Pro-Life Ukraine" Віталій Костянець каже, ще одна важлива мета цієї акції – відновлення лісів Тернопільщини.

"Чимало дерев у лісах були вирубані для твердого палива під час цьогорічної важкої зими. То ж ми хочемо допомогти зберегти природу", – розповів Віталій.

Організатори проєкту Forest Friends
Організатори проєкту Forest Friends. Фото: Олег Гладій

Влаштували цю акцію представники громадських організацій "Pro-Life Ukraine" , "Молодіжний портал Бучача" та "Бучач-АРТ" за допомогою благодійної організації "CORE UA".

Організатори акції
Організатори акції. Фото: Олег Гладій

"CORE" – це благодійна організація, заснована голівудським актором Шоном Пеном. Один із напрямків організації – допомога людям у кризових ситуаціях. В Україні вони допомагають людям, які втратили свій дім через війну. Робота спрямована на підсилення громад та інтеграцію людей в громади, де вони знайшли прихисток. Ми описали їм нашу ідею і вони радо допомогли нам купити саджанці і створити новий ліс", – каже Віталій Костянець.

Віталій Костянець
Віталій Костянець. Фото: Олег Гладій

До висадження дерев долучилися понад 200 людей. З них більше 40 першокласників, їм допомагають близько 80 старшокласників.

Школярі садять дерева
Школярі садять дерева. Фото: Наталя Когутанич

"Під час цієї акції, для першокласників також реалізовують освітню програму "Я досліджую світ". Діти більше дізнаються про природу, вони закладають перші саджанці лісу з одинадцятикласниками, які їх вели до школи 1 вересня", – каже Віталій Костянець.

Учасники акції садять дерева
Учасники акції садять дерева. Фото: Наталя Когутанич

Акція триває протягом дня. Учасники висаджують дуби, берези, клени та сосни.

У громаді висаджують 35 тисяч дерев
У громаді висаджують 35 тисяч дерев. Фото: Наталя Когутанич

Територію для висаджування дерев надало комунальне підприємство "Бучацькі ліси".

Проєкт Forest Friends
Проєкт Forest Friends. Фото: Наталя Когутанич

До проведення заходу долучилися 10 представників "Молодіжного порталу Бучача", – каже заступник керівника цієї організації Віталій Окіпний.

"Представники ГО "Молодіжний портал Бучача" охоче долучилися до цього заходу. Нашій організації 10 років. Працюємо над розвитком місцевої молоді, закликаємо її бути активною. Інформували молодь про цю акцію в інтернеті, залучили учасників нашої організації до реєстрації учасників, направляли транспорт. Це вперше ми долучаємося до такої акції".

"ГО "Бучач АРТ" також діє упродовж 10 років у Бучачі, щоб розвивати громадянське суспільство і об’єднувати людей. За допомогою цієї акції, у нас є можливість вчити молодь і заохочувати усіх дбати про екологію, гуртування громади. Ми також допомагаємо технічно, на реєстрації, а ще направляємо людей до місць висаджування дерев і самі садимо. Плануємо надалі приїжджати у цей ліс, щоб бачити, як він росте і у якому стані дерева", – розповів голова ГО "Бучач-АРТ" Мирослав Ліщинський.

Проєкт Forest Friends
Проєкт Forest Friends. Фото: Наталя Когутанич

Громадська організація "Pro-Life Ukraine" діє з 17 лютого 2022 року.

"Цю організацію створили лікарі, щоб допомагати людям, але почалася війна, ми зрозуміли, що допомоги потребують переселенці. Вони втрачають домівки і близьких людей, переживають стрес і наше завдання – підтримати їх", – каже Віталій Костянець.

Долучилися до заходу рятувальники Бучацької громади.

Рятувальники проводять навчання для охочих
Рятувальники проводять навчання для охочих. Фото: Олег Гладій

Навчання проводив заступник начальника 9 державної пожежно-рятувальної  частини, що у Бучачі, Володимир Івасишин.

У навчаннях рятувальників участь взяли діти
У навчаннях рятувальників участь взяли діти. Фото: Олег Гладій

"До навчань доєдналися рятувальники 9 ДПРЧ 4 ДПРЗ пожежно-рятувальної служби області. Вони ознайомили присутніх із обладнанням та спорядженням, які є на озброєнні у працівників цієї служби та навчили користуватися первинними засобами пожежогасіння. Також рятувальники нагадали правила безпечної поведінки у побуті. Усі охочі приміряли бойовий одяг рятувальників, спробували скористуватись апаратом захисту органів дихання та зору, ліквідовували умовну пожежу за допомогою комбінованого ствола пожежогасіння. Присутні під час перерви отримали корисні та потрібні знання, від працівників пожежно-рятувальної служби Бучаччини", – розповів Володимир Івасишин.

Рятувальники провели навчання
Рятувальники провели навчання. Фото: Олег Гладій

Читайте також

На початок