Щосуботи у Тернополі у дитячій студії творчості "Дивотворчики" відбуваються корекційно-розвивальні заняття для дітей внутрішньопереміщених осіб. Заняття безкоштовні. Проводить їх психологиня Анна Мазепа-Іващук.
Жінка працює дитячим психологом 2 роки. Анна – економіст за фахом, та, перебуваючи у декретній відпустці, зацікавилась дитячою психологією та здобула диплом психолога. У День психолога жінка розповіла Суспільному про свою роботу.

8-річний Даня Поклад приїхав у Тернопіль з Херсону. Він розповів, що у вільний час відвідує заняття з арттерапії.
"Мені подобається арттерапія, в мене дуже чудові емоції. Я дізнався, що страх – це потрібна речовина".

Групові корекційно-розвивальні заняття проводить тернопільська психологиня Анна Мазепа-Іващук. З початком повномасштабної війни вона займається з дітьми внутрішньо переміщених українців. Заняття відвідують і школярі з Тернополя. У групі – 10-12 дітей.
"Цей проєкт розпочався з лютого місяця завдяки Спілці ініціативних громадян. Організувала це Марія Маладика із фонду "Global Fund for Children". В нас відбувається блок – 10 занять. Групка набирається діток різного віку".

Психологиня займається з дітьми, застосовуючи арттерапію. Під час занять вони танцюють, співають, граються в ігри, малюють, роблять аплікації та просто спілкуються.
"Саме арттерапія допомагає дитині швидше розкритися. Швидше витягти на поверхню оце несвідоме. І через промальовування, через ліплення, дитина вивільняє свої страхи, тривоги, різні переживання", – каже Анна.

Головне, чого вчить психологиня на заняттях – як приймати власні емоції та почуття, тобто навиків емоційного інтелекту. Жінка розповіла, що це особливо важливо під час війни.
"Дуже видно результат в тому, що спочатку дітки приходять сором’язливі, тривога в них переважає, а саме в групці вже через декілька занять відчувається, як вони стають самі собою. Вони стають такими щирими, розкритими".




Читайте також
"На фоні постійного стресу є багато звернень": психологиня з Тернополя