Чотири писанки, висотою 130 і 120 сантиметрів сплела з лози чортківська майстриня художнього рослиноплетіння Лариса Бойчун.
За її словами, раніше уже виготовляла писанки з лози, найбільша мала розмір 2 метри. Одна із цьогоріч сплетених нею писанок прикрашатиме церкву Володимира Великого у Чорткові. Ще два вироби вона створила для храмів Львівщини. Писанки виготовляє у власній квартирі.
"Чим більша писанка, то більше для її виготовлення потрібно простору. Тому вдома для виробів такого розміру бракує місця", – говорить майстриня.

Зазвичай, вона плете з лози кошики, вази, хлібниці, цукерниці, настільні лампи, сувеніри. Для писанок розробила власну технологію.
"Мені довелося розробляти повністю всю технологію, як кажуть, з нуля. Пробувала спершу на маленьких писанках. Великі вироби цікаво робити тому, що на них можна спробувати щось інше. На дрібних речах не зробиш якогось такого масивного узору. Я не бачила навіть в інтернеті, щоб хтось такі писанки робив", – каже Лариса Бойчун.

Майстриня розповіла, що разом зі своїм чоловіком заготувала матеріал для виробів ще восени. Для писанок відбирає лозу висотою 1,5-2 метри. Перед плетінням замочує її у воді для того, щоб стала гнучкою. Сам процес виготовлення однієї плетеної писанки займає декілька днів.
"Починаю о 8 ранку і до 12 вечора максимум можу зробити дві четвертих усієї роботи. Продовжую наступного дня. Річ у тому, що писанка ж має мати форму відповідну і якщо її в’язати по частинах, то вона потім не складеться, бо ж лоза висихає і потім я не зможу вже надати виробу цієї форми".
Готові вироби Лариса Бойчун покриває лаком. Жінка каже, що вони збережуть свій первісний вигляд впродовж не менш ніж десяти років.
Читайте також
- У Тернополі безкоштовно навчають писанкарству