В Освітньому хабі Тернопільщини 119 переселенців завершили навчання за робітничими професіями. Про це повідомила координаторка проєкту Ірина Яремчук.
За її словами, люди могли пройти курси за 28 професіями. Зокрема, це перукарі, манікюрники, візажисти, кухарі та пекарі.
Одна з випускниць Освітнього хабу Тернопільщини – Наталія Дімітрієва. З Миколаєва до Тернополя жінка разом із сім’єю переїхала в травні минулого року. Жінка каже, тут довелося змінити свою професію.
"В нас із чоловіком своє фермерське господарство у Херсонській області. Я була директором підприємства, але вийшло так, що наше підприємство окупували на початку війни і до осені воно було повністю окуповане. Його зруйнували зовсім і у нас немає фінансової підтримки. Все починати треба з початку. І я вирішила, що якщо вже й починати з нуля, то з тієї професії, яка тобі подобається. І це була мрія ще з дитинства".
Про безкоштовні курси перукарської майстерності від Освітнього хабу Наталія дізналася з оголошення. Вона говорить, що пройшла 10 майстеркласів у Тернопільському училищі сфери послуг та туризму. Потім знайшла роботу в одному з салонів Тернополя. Також стриже переселенців у себе вдома.
"Були майстеркласи з фарбування, з колористикою, зі стрижок. Викладачі дали багато початкових знань, які мені потім згодилися. Я виграла ще грант від міжнародної організації, які оплатили мені курси колористики. Тому з 1 березня я продовжую здобувати знання і хочу працювати далі в цій професії".
Сьогодні Наталія підстригає волосся та робить укладку своїй знайомій Вірі Шевченко. Вона – харків’янка, яка також через війну покинула свій дім.
"Познайомилися в дитячому садочку, куди ходять наші діти. Почали товаришувати і я залюбки надаю допомогу у відпрацьовуванні технік різних. Мені подобається так проводити свій час".
Одна з тих, хто навчав Наталію – Софія Мазепа. В училищі жінка викладає 6 років. Софія розповідає, з ученицями Освітнього хабу освоювали ази професії перукаря.
"Можна сказати, що це був експрес майстерклас, такий вступ у перукарське мистецтво. Ми розповідали про саму професію, пройшлися по найпростіших перукарських операціях для найпростішої кваліфікації "перукар". Тобто, ми розповіли про укладання волосся, класичні жіночі та чоловічі стрижки, класичні найпростіші фарбування".
Наталія Дімітрієва каже, після перемоги мріє відкрити власний салон краси в рідному місті.
"Я дуже сподіваюся, що весна-літо ситуація роз’ясниться, дуже віримо в ЗСУ, що будуть великі результати на полі бою і ми повернемося додому. Я дуже цього бажаю і хочу миру".
Координаторка Освітнього хабу Тернопільщини Ірина Яремчук говорить, хаб запрацював у серпні минулого року. Один із напрямків – навчання за робітничими професіями для переселенців. На ці курси записалися приблизно 400 людей. Вони мали змогу навчатися за 28 професіями. Це, зокрема, перукарі, манікюрниці, візажисти, кухарі та пекарі. Ті, хто успішно пройшов навчання – отримали сертифікати.
"Повністю пройшли навчання, отримали сертифікати і загалом готові до подальшого працевлаштування – це 119 людей. Частина з них вже працює за тим фахом, яким вони навчалися. Цікаві – це ті професії, які допомагають створити красу. Це манікюрники, перукарі та візажисти. За цими напрямками у нас був справді аншлаг, ми повторили набір, оскільки було дуже багато охочих, тому ми спочатку провчили декілька груп за цими напрямками і через місяць ми знову організували такі курси".
Навчання для переселенців – безкоштовне, каже Ірина Яремчук. До проєкту долучилися 10 навчальних закладів, де й проводили курси. Мережа освітніх хабів – це проєкт Міністерства освіти і науки України, обласних військових адміністрацій і благодійних фондів. Зокрема, хаб Тернопільщини підтримує фонд народонаселення ООН.
Що відомо
- У Тернополі переселенців навчають основ робітничих професій