У Тернополі на бульварі Тараса Шевченка встановили куби з портретами загиблих військовослужбовців. Захід проводять до річниці повномасштабного вторгнення.
На бульварі встановили 15 стендів із фотокартками та іменами воїнів, які загинули за Україну. Тут 120 фото.
До одного зі стендів підійшли рідні Артура-Артема Харіва. Він загинув на Луганщині в січні цього року. Сьогодні бійцю присвоїли звання "Почесний громадянин міста Тернополя". Про це Суспільному розповіла його мати Жанна Балдюк.
"Коли він щось вирішив, це робив до кінця. І, водночас, нікому нічого не розказував".
Молодший брат Артура-Артема – 21-річний Руслан також захищає Україну.
Щоб вступити до лав добровольців, в березні хлопець повернувся з Польщі.
"Я поважав його як людину. В першу чергу, як людину, навіть не як брата. Він був дійсно людиною слова. Я поважав його і його вибір поважаю. Тобто, злості немає. Звісно, образливо, що дійсно найкращі сини й люди гинуть. Є тільки бажання перемогти будь-якою ціною. І все".
Віддати шану своєму сину прийшли батьки Ігоря Рожука. Військовий загинув в серпні на Донеччині за три дні до своєї відпустки.
"Син в мене патріот, справедливий. І казав: "Якщо не я, то хто?" Не можна було його стримати".
Біля алеї також організували тиху акцію "Ціна війни". У пам’ять про загиблих захисників України люди ставлять прапорці.
Ірина Гарасим долучилася до акції разом з сином і племінником. 5-річний Олесь Бондар каже, на фронті зараз його дідусь.
"Хочу побажати, щоб він переміг. Україна переможе і тоді я скажу: "Слава Україні! Героям Слава! Слава нації! Смерть ворогам!".
"Дитині 5 років, а він вже розуміє, що в нас в Україні війна. Він розуміє, що є вороги і ми з ними воюємо. Це дуже класно, що ми вже виховуємо таких свідомих дітей", – каже Ірина Гарасим.
Стенди з фотографіями та іменами бійців встановили за гроші з міського бюджету, каже начальниця міського управління культури Світлана Козелко. Щоб дізнатися їхню вартість, ми надіслали запит у міську раду.
"Маємо ще дуже багато задумів, можливо зробити QR-коди, щоб ми могли туди вмонтовувати не просто інформацію, а відео про цих хлопців і їхні родини. Мені здається, що поки живе пам'ять батьків, доки живе пам'ять усіх пересічних громадян – доти будуть жити наші герої", – розповіла Світлана Козелко.
Тиху акцію пам’яті організувало обласне управління інформаційної політики. Начальниця цього управління Ганна Василенко каже, закупили тисячу прапорців, які безкоштовно роздавали людям. На це витратили більше 6 тисяч гривень.
"Тут прапорці не лише України, а й декілька прапорців кожної області. Ми закупили їх з програми вшанування українців, які постраждали внаслідок російсько-української війни. Матері загиблих героїв та всі тернополяни, які проходять повз, цього дня можуть поставити прапорець як символ незалежності, незламності та символ пам’яті про кожного загиблого українця і нашого захисника".
За словами Ганни Василенко, стенди зі світлинами бійців стоятимуть у центрі міста до понеділка, 27 лютого.
Читайте також
- "Невтомлені, нескорені, об’єднані": у Тернополі відкрили виставку про війну