У Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка науковиці презентували вишиту мапу Тернопільщини. Таким чином долучилися до проєкту "Наукою вишиваємо Україну". Про це розповіла Суспільному заступниця голови Ради молодих учених педуніверситету Юлія Костюк.
За її словами, над роботою трудилися кілька місяців. В основі вишивки – борщівський орнамент.
"Проєкт ініціювала рада молодих учених при Міністерстві освіти. Під час проєкту науковці різних регіонів України вишивають мапу розміром три метри заввишки, п'ять – завширшки".
Юлія Костюк, зокрема, вишивала південь Тернопільщини.
"Я вивчаю українську мову, це тісно перегукується з українською ідентичністю, українською вишивкою. Досліджую суспільно-політичні неологізми та їхнє використання в інтернет-комунікаціях", – каже науковиця.
За умовами проєкту, кожна область має бути вишита притаманним йому орнаментом. Загалом, до проєкту "Наукою вишиваємо Україну" долучилися кілька сотень професорів, викладачів, аспірантів та доцентів з 24 регіонів країни. Організатори хочуть показати єдність науковців, каже координаторка проєкту на Тернопільщині Оксана Горин.
"Дуже рада, що до проєкту долучилися всі регіони, включаючи ті території, які зараз тимчасово окуповані, наприклад, Луганська область, Херсонська. Ці науковці не мають можливості працювати в своїх рідних альма-матер, але вони долучилися до проєкту з тих регіонів, де перебувають тимчасово. Важливо, що, незважаючи на такі умови, люди все одно долучилися і працюють разом".
Вишиту мапу Тернопільської області передадуть до Києва. Там її з’єднають з іншими вишитими регіонами України. Тоді її планують передати до Верховної Ради, розповіла Оксана Горин.
Читайте також
- У Тернополі майстриня кодує слова у вишивці