Для переселенців і їхніх дітей, які зараз живуть у Підгаєцькій громаді, провели групове арттерапевтичне заняття. Відбулося воно в обласній дитячій бібліотеці. Діти побували на двох майстеркласах, а з батьками займався психолог проєкту "Тато хаб".
У Тернопільській обласній бібліотеці для дітей проводять групове арттерапевтичне заняття. На нього разом з дітьми приїхали переселенці, які тимчасово живуть у Підгаєцькій громаді. З ними займаються волонтери проєкту "Тато хаб". Відбувається все на трьох локаціях. Це одна з дитячих локацій. Тут проводять майстерклас з декупажу свічки. Одна з учасниць – 7-річна Еліна Оснік з Енергодара Запорізької області. Дівчинка розповіла, як оформила свічку.
"Є бантик, беру ще один бантик, свічку, шапку Діда Мороза і зірочки".

На арттерапію приїхала й 8-річна Катерина Коноваленко. Дівчинка жила в Приазовському Мелітопольського району. Зараз воно в окупації.
"Там мій тато залишився, бабуся, дідусь, мамин брат, він мій дядько".

На іншій локації дітей навчають робототехніки. Віктор з Харківщини програмує робота.
"Спочатку нам все потрібно було скласти, деталь до деталі, потім кабелі під'єднати правильно. Перше ми щось наплутали, а потім все зробили правильно. Ми стараємося розібратися, як вірно його запрограмувати, розібратися, щоб він їздив, обертався".

Заняття з робототехніки проводив волонтер проєкту "Тато хаб" Богдан Демченко.
"Це в нас "Lego Mindstorms" з робототехніки. Діти склали невеличкі для початківців набори і ми їх запрограмували. Для знайомства з робототехнікою те, що потрібно".

Для батьків організували групову арттерапію. З переселенцями працює психолог Володимир Рабінчук. Кожен з учасників розповідає свою історію.

"Енергодар, де Запорізька атомна зараз. Я працівниця цієї атомної станції. Спочатку мої діти з онуками виїхали, а я вже з вересня виїхала. Дуже тяжко було виїжджати, "окупація" – це дуже важке для нас слово, але ми витримали той процес. Дякую персоналу, що там ще працює", – каже переселенка Алла.

Далі психолог пропонує кожному з учасників намалювати вівцю у пляшці. Ця вправа дозволяє визначити, чи комфортно людям у середовищі, в якому вони перебувають.

Приїхала на арттерапію й переселенка з Мелітопольського району Оксана Коноваленко. Жінка каже, під час окупації їй погрожували працівники ФСБ. Співпрацювати з окупантами Оксана відмовилася, тому вирішила покинути домівку.
"Я дуже патріотична, проукраїнська, тому я схопила дитину і ми виїхали. Дорога була важка. То був той день, коли на Енергодар їхали представники "МАГАТЕ" і ми потрапили з дитиною під обстріли, нас дуже обстріляли, але ми проїхали за 7 годин. Ми на фільтрації були дуже мало. Потрапили до Запоріжжя. В той день там було багато прильотів – понад 16. Моя дитина того дуже боялася. Хвилювалася. В нас взагалі нікого нема по Україні. Я знала лише одну дівчинку з Підгаєччини і зателефонувала їй. Вона запропонувала приїхати в Підгайці".

Жінка розповіла, як їй допомогла арттерапія.
"Цей психолог, він душу витягнув, бо трошки все накопичилося, а тут розставилося все по своїх місцях", – говорить Оксана.

Керівниця проєкту "Тато хаб" у Тернополі Яна Шкуратова розповідає, з Підгаєцькою громадою співпрацюють вперше. До заняття долучили 20 переселенців і їхніх дітей.
"Цей проєкт покликаний на формування відповідального батьківства".
Читайте також
- Тернопільська майстриня проводить майстеркласи для переселенців