Виставку про життя і діяльність командира воєнної округи "Лисоня" Омеляна Польового, відкрили в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї. Вона має назву "Незламний повстанський командир". На виставці представили документи, фотографії та книги. Сьогодні – 110-та річниця від дня його народження. Про це розповів завідувач відділу новітньої історії музею Володимир Пукач.
"Він активно боровся з військами НКВД на території Зборівського району, Кременецького району Тернопільської області, а також на території Івано-Франківської області. На цій виставці представлено понад 20 одиниць експонатів різноманітних. Це є оригінали, копії. Цікавими є літописи УПА видані в Торонто, у Канаді в 1980-х роках. Літописи присвячені якраз воєнній окрузі "Лисоня", яка діяла в нас на Тернопільщині. В цих літописах є великий перелік боїв, які проводили повстанці на території нашого краю. 4 бої, які найбільше проводилися на наших землях відбувалися під командуванням Омеляна Польового "Остапа". Цінним експонатом, який зберігається у фондах нашого музею є автобіографія Омеляна Польового написана ним власноручно. Цю автобіографію він писав спеціально для нашого музею. Вона була написана в 1990-х роках. В другій половині 1990-х років. Ця біографія експонується в нашій експозиції".
На виставку прийшов політв’язень сталінських таборів Ігор Олещук. Він один із дослідників діяльності Омеляна Польового. Чоловік каже, знав повстанського командира.
"Сам Польовий був спочатку в Карпатах. Він українську національну самооборону очолював, але коли 5 грудня 1942 року було створено УПА-Захід, то його знову призначили на Тернопільщині. Він керував десь 20-ма куренями. Провів близько 20 боїв. Я коли писав біографію, то писав з його уст. Ви знаєте, що після Помаранчевої революції при Ющенку були частково розсекречені архівні документи. А добре розсекречені були вже у 2015-му році. Треба б було нашим істориками бої ці описати, бо бої були цікаві".
Виставка в обласному краєзнавчому музеї діятиме до кінця січня.
Читайте також
- У тернопільському музеї діє виставка копій різдвяних поштівок УПА