У Тернополі відкрили виставку військового диригента та композитора

У Тернополі відкрили виставку військового диригента та композитора

У Тернополі відкрили виставку військового диригента та композитора
. Фото: Георгій Міллер

У Тернопільському краєзнавчому музеї відкрили виставку до 75-річчя з дня народження військового диригента, композитора, керівника Муніципального естрадно-духового колективу "Оркестра Волі" Леоніда Міллера. Про це повідомив його син Георгій Міллер.

На виставці представили особисті речі композитора та фондові матеріали.

"Йому завжди подобалася класика, коли він був молодим, то вирішив, що буде музикантом. Він був автором понад 500 обробок та оригінальних творів духової, симфонічної, камерної і вокально-хорової музики, зокрема понад 30 маршів на українську тематику. Автор збірки партитур для духового оркестру "Сурми кличуть", "Хорові твори, вокальні ансамблі, ліричні пісні, романси, дитячі пісні, інструментальні твори". У 1966 здійснено студійний запис гри Леоніда Міллера на гітарі для озвучення художнього фільму "Живе такий хлопець", у 1990 марш "Наш Тернопіль" записано на грамплатівку до 450-річчя Тернополя", – каже Георгій.

У Тернополі відкрили виставку військового диригента та композитора
Виставка. Фото: Георгій Міллер

Нагадаємо, Леонід Міллер – заслужений працівник культури, заслужений працівник культури Угорщини член Національної ліги українських композиторів, Національної Всеукраїнської музичної спілки, Всесвітньої асоціації діячів симфонічної, духової, естрадної музики й ансамблів, Заслужений діяч мистецтв України.

У Тернополі відкрили виставку військового диригента та композитора
Виставка військового диригента та композитора. Фото: Георгій Міллер

Композитор закінчив культосвітнє та музичне училища у місті Барнаулі і військово-диригентський факультет і ад'юнктуру при цьому ВНЗ.

У 1986-1988 – учасник національних свят Угорщини. Оркестрував, аранжував і виконував церемоніальні твори, угорські народні пісні, власні переклади 2-ї угорської рапсодії Ференца Ліста, "Марш Ракочі" Гектора Берліоза та інші.

Від 1983 – в місті Тернопіль: диригент військового оркестру дивізії, водночас – керівник народного естрадного ансамблю "Експромт", від 1989 — головний диригент духового оркестру ПК "Октябрь" (від 1990 — "Березіль") від 1993 – муніципальний, естрадно-духовий колектив "Оркестра Волі", від 1999 – художній керівник НС естрадного ансамблю, при ПК "Березіль".

Леонід Міллер – головний диригент обласних марш-парадів духових оркестрів Тернопільщини у 1992 – для міжнародного товариства німців створив гімн "Відерґебурт", у 2000 — засновник Німецького культурного центру при Тернопільській обласній організації "Відерґебурт", вокального чоловічого ансамблю "Акапела", дитячого танцювального ансамблю "Ді блюме".

Твори Леоніда Міллера надруковані у збірниках "Мелодії Тернового поля", "Службово-стройовий репертуар".

Помер чоловік в 2017 році в місті Тернопіль. Похований у Довжанці Тернопільського району.

Читайте також

  • У Тернополі в краєзнавчому музеї відкрили виставки і провели квест для дітей
На початок