Тернопільський гурт "Новимний Кудень" презентував нову пісню

Тернопільський гурт "Новимний Кудень" презентував нову пісню

Тернопільський гурт "Новимний Кудень" презентував нову пісню
. Фото: Руслан Гірчак

Тернопільський гурт "Новимний Кудень" презентував нову патріотичну пісню – "Український щит". Кліп до неї музиканти знімали у студіях, а частину кадрів соліст гурту Руслан Гірчак зробив на передовій. Він розповів Суспільному, що за добу у фейсбуці пісня назбирала майже 2 тисячі переглядів.

За його словами, у створенні кліпу допомогли військові Добровольчого українського корпусу "Правий Сектор".

Тернопільський гурт "Новимний Кудень" презентував нову пісню
Руслан Гірчак, соліст гурту "Новимний Кудень". Суспільне Тернопіль

"Коли розпочалася війна, наш гітарист Назар у перший же день поїхав на фронт. Він зателефонував і сказав, що є можливість приїхати до них, провідати. Якось було легко знімати, не треба було нікого, щоб говорили: станьте там, допоможіть, посуньтеся туди, перейдіть сюди. Бійці навіть не зауважували нашої присутності, вони просто займалися своїми справами – навчаннями, відпрацюванням різних технік, а ми просто знімали".

Текст до пісні писав також Руслан. Чоловік каже, створив її після початку повномасштабної війни.

"Одного разу я зранку за кавою знаходжу таку статтю у соцмережі: науковці, які досліджують космос, відкрили нову зірку, яка знаходиться від нас на відстані 28 мільярдів світлових років. І в мене думка – наука так рветься вперед, людство хоче розвиватися, а нас тут обстрілюють ракетами, ми граємося тут на цій маленькій планеті в такі середньовічні ігри, як збройна війна. У мене народжується перший куплет: "Ми спрямовуємо погляд у космос, бережемо ікони богів, і шукаємо істину в пострілах танків і літаків".

Тернопільський гурт "Новимний Кудень" презентував нову пісню
Щит – головний образ пісні. Фото: Руслан Гірчак

Головним атрибутом пісні став щит. Він – символ багатовікової боротьби українського народу, каже Руслан. На ньому зображені герби "Азову", "Правого Сектора", тероборони, герб України та гурту "Новимний Кудень". Щит, каже Руслан, виготовляв місяць.

"З деревом я працював, маю п'ятий розряд майстра художніх виробів з дерева. Тому тут проблем не було. А ковальство – це для мене вперше, тут я вчився кувати навіть дуже прості елементи".

Тернопільський гурт "Новимний Кудень" презентував нову пісню
Обкладинка пісні "Український щит". Суспільне Тернопіль

Щит музиканти планують виставити на аукціон, за гроші з продажу хочуть придбати прилади нічного бачення для бійців "Правого сектора", розповідає Руслан. До участі у створенні пісні залучали світових та українських музикантів, зокрема, лідера латвійського гурту Skyforger Петеріса Кветковскіса, Jurgisa – лідера харківського гурту Khors, гітариста українського гурту "Мері" Віталія Гудзія та звукорежисера Майка Кравця. До кожного синглу, а також до альбомів Руслан, зазвичай, сам малює обкладинки. А цього разу він робив це спільно з гітаристом гурту та веб-дизайнером Романом Деркачем.

"Там зображена берегиня-мати "Україна". Вона тримає цей щит і оберігає усіх нас, всю Європу, весь цивілізований світ від ординської навали".

Тернопільський гурт "Новимний Кудень" презентував нову пісню
Лідер латвійського гурту Skyforger Петеріс Кветковскіс. Суспільне Тернопіль

Для того, щоби створити обкладинку, чоловік влаштовував зі щитом фотосесію.

"Розпалював вогнище, встановлював стенд, подібний до цього, шукав ракурс, чекав відповідної пори доби, щоби стало темніше, щоби смеркалося, щоби небо давало мені відповідні рефлекси на металі".

Руслан розповідає, патріотичні пісні додають наснаги українським бійцям, тому вони будуть продовжувати їх створювати.

"Від самих хлопців, які воюють на передовій, я на власні вуха чув, що нам потрібно міцного хардроку або металу патріотичного наповнення, смислового наповнення".

Читайте також

На початок