Жительку Білецької громади Ларису Федірко, якій пересадили нирку, виписали з лікарні. Жінка – друга пацієнтка, якій зробили трансплантацію у Тернополі.
Нагадаємо, жінці 12 днів тому зробили пересадку нирки у Тернополі. Пацієнтка каже, почувається добре.
"Температура нормальна, сатурація нормальна, пульс нормальний, тиск нормальний, настрій прекрасний".
На трансплантацію нирки Лариса чекала 3 місяці. До цього, хворіла 10 років.
"Ниркова недостатність 5 ступені, хронічний пієлонефрит. Спочатку протікало легко, потім ставало гірше й гірше. Дуже змучувалася і нирки боліли".
За словами хірурга-трансплантолога Володимира Мороза донором нирки був чоловік, у якого стався інсульт. Пересадку нирки на Тернопільщині робили вперше. Операція тривала 2 години.
"Ми завжди очікуємо найкращого перебігу, на жаль, деколи життя вносить свої корективи, але у цій ситуації все пройшло досить гладко, планово. Так, як ми цього бажаємо. У команді, яка робила трансплантацію нирки, було приблизно 15 лікарів, у тому числі київські колеги. Працюють кілька хірургів, анестезіологів, перфузіологів, про всяк випадок. Ми готові до будь-яких відхилень під час операцій, до різних ускладнень, яких, слава Богу, не було".
Лариса Федірко розповіла, що вдома на неї чекають чоловік та діти.
"Хочу додому, і щоб всі ті, з ким я лежала в нефрології, щоб всі були здорові".
На Тернопільщині понад 200 пацієнтів з хронічною хворобою нирок. Повідомила завідувачка нефрологічного відділення обласної клінічної лікарні Галина Симко.
"І постковідні зміни ще більше додають нам цих пацієнтів. Дуже прикро, що це є хвороба молодого віку, і яка дуже швидко веде до інвалідизації. Найбільш якісно для пацієнта і його життя – це трансплантація донорської нирки".
Це друга трансплантація, яку провели в Тернополі. Першою такою операцією була пересадка серця. Пацієнтом був 38-річний одесит Андрій Чурзін. Чоловіка вже виписали з лікарні, зараз він проходить реабілітацію.
Читайте також
- Вода, їжа, засоби захисту, укриття. Як діяти у випадку радіаційної аварії