Працівники ДУ "Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України" провели лекцію на тему, як вберегтися від отруєння грибами. Слухачами були тимчасово переміщені люди. Про це повідомила Суспільному лікарка-методистка цієї установи Галина Зот.
"Розпочався грибний сезон, на ринках та поблизу автошляхів усе активніше продають ці дари лісу. Але не всі вміють розрізняти їстівні гриби від отруйних. Особливо це стосується переселенців, які переїхали на Тернопільщину зі степових регіонів України. Деякі з них, як кажуть, грибів ніколи "в очі не бачили". І тим більше, не знають, які гриби можна споживати, а яких треба остерігатися", – розповіла Галина Зот.
Жінка каже, на Тернопільщині поширені такі їстівні гриби, як білі, польські, сироїжки, опеньки, рядівки.
Але, іноді, навіть вони можуть призвести до отруєння.
"Ми рекомендували людям не купувати гриби на стихійних ринках. Адже немає гарантії, що їх правильно зберігали. Також потрібно перевіряти гриби перед споживанням чи консервуванням. Усі підозрілі необхідно викинути. Варити їх потрібно не менше трьох разів, у підсоленій воді не менше 30 хвилин".
За словами Галини Зот, при перших проявах отруєння слід звернутися до лікаря.
Серед ознак отруєння:
- нудота
- блювота
- діарея
- підвищена температура
- судоми
- галюцинації.
"При таких симптомах треба негайно промити шлунок звичайною водою чи розчиненими таблетками активованого вугілля. Залишки грибів варто зберегти, щоб провести лабораторне дослідження на причину отруєння. Категорично заборонено вживати алкогольні напої".
Галина Зот каже, вагітним, жінкам, які годують грудним молоком, літнім людям та дітям до 12 років гриби вживати не рекомендують.
Авторка Анжела Шова
Читайте також
- Грибник із Тернопільщини розповів, куди ходить на "тихе полювання"