Антитютюновий закон: що передбачають нововведення та чи готові до них тернополяни

Антитютюновий закон: що передбачають нововведення та чи готові до них тернополяни

Антитютюновий закон: що передбачають нововведення та чи готові до них тернополяни
. Фото: Мирослава Західна/Суспільне

Від сьогодні громадських місць, де не можна палити, стає ще більше, а до сигарет прирівняли також засоби для нагрівання тютюну. Це зміни до антитютюнового законодавства, які внесли депутати Верховної ради.

Від сьогодні в ресторанах, кав’ярнях, на вокзалах, зупинках заборонено курити не лише звичайні сигарети, а й електронні, а також кальяни. Тернополянин Валерій про заборону, каже, не чув.

"Не знаю, не задумувався, можливо комусь і заважає. Палю біля смітника, де можна покурити", – каже тернополянин.

Харків’янин Владислав Лепський розповідає, курить електронні сигарети рік.

"Іноді сам розумію, що дим заважає. Тому я буду шукати місце, де я маю змогу курити. Буду шукати місця, де немає людей, де це дозволено", – каже Владислав.

Жителька Тернополя Євгенія каже, сама не палить, тому підтримує заборону.

"Правильно, не треба палити. Важливо, щоб біля дитини взагалі ніхто не курив", – каже Євгенія.

У закладах громадського харчування працівники повинні забрати попільнички та прибрати кальяни, а також розмістити відповідний графічний знак з текстом щодо заборони куріння. В одному з ресторанів міста вже зробили це. Про це розповіла керуюча закладу Мар’яна.

"Ми готувалися, забрали табличку "Айкос", яка дозволяла курити всередині. На терасі у нас не курили цигарки. Кальянів у нас немає. Вивчали питання з юристом, щоб ні в чому не помилитися і не порушувати законів", – розповіла Мар’яна.

Лікар-нарколог Юрій Шугалей розповідає, тютюновий дим шкодить не лише курцю, але і тим, хто поруч з ним:

"50 % диму, який виділяється під час куріння, потрапляє в оточуючий простір, а якщо він замкнутий простір, тим більше. Це є політропна отрута, його можна назвати так. Уражуються всі органи системи. В першу чергу – це дихальна система, легені, бронхи, підшлункова залоза, органи травлення, головний мозок".

Відтепер, курити не можна у лікарняних, навчальних, спортивних і культурних закладах, у ресторанах, кафе та барах, у приміщеннях державних установ, у готелях і хостелах, у гуртожитках, на дитячих майданчиках, у громадському транспорті й таксі, на вокзалах та автостанціях, а також на зупинках громадського транспорту.

Адвокатка Ірина Заплітна розповідає для курців передбачений штраф від 51 до 170 гривень за перше порушення. Та від 170 до 340 за повторне. А штраф для закладів громадського харчування, де допускатиметься паління, 3 тисячі гривень за перше порушення та 15 тисяч гривень за повторне.

"Особа, яка вважає, що її обкурюють, де палять поруч з нею, і вона цим не задоволена, звичайно, вона має право або поскаржитися адміністратору цього закладу, попросити заборонити паління в цьому закладі, прибрати попільничку. У випадку відсутності реагування, має право викликати поліцію. Працівники поліції мають скласти відповідні адміністративні документи і накласти штраф на юридичну особу, яка порушує законодавство, і також на фізичну, яка палить у заборонених місцях", – каже адвокатка.

Читайте також

  • Менше диму в приміщеннях. В Україні забороняють курилки, кальяни і пристрої для нагрівання тютюну
На початок