У Тернополі змінили назви 13 вулиць, парку і теплоходу

У Тернополі змінили назви 13 вулиць, парку і теплоходу

У Тернополі змінили назви 13 вулиць, парку і теплоходу
. Бурак Тарас / Суспільне

У Тернополі змінили назву 13 вулиць, парку і теплоходу. За це проголосували 37 депутатів на сесії міської ради. Про це повідомив міський голова Тернополя Сергій Надал.

За його словами, обговорення щодо зміни назв, які мають російське походження, тривало три місяці.

Одна із 13 вулиць, яку перейменували в Тернополі – Танцорова. Відтепер, відповідно до рішення сесії міської ради, її назва – Старий Поділ. Так ця вулиця називалась колись. В одному із будинків на цій вулиці більше 50 років живе тернополянка Анна Міляновська.

Назву вулиці Танцорова замінили на нову – Старий Поділ
Назву вулиці Танцорова замінили на нову – Старий Поділ. Тарас Бурак / Суспільне

"Я звикла до тієї назви за понад 50 років. З одного боку, трошки не хочеться змінювати. З іншого – мабуть треба. Для мене Танцоров не означає щось антиукраїнське. Ну, був Танцоров, від слова "танцювати", скажемо так. Трошки звиклось до того. Буде важко трохи звикати", – розповіла жінка.

Тернополянка Анна Міляновська
Тернополянка Анна Міляновська. Тарас Бурак / Суспільне

Вулицю Живова перейменували на Торговиця. Цю назву зафіксовано на кількох мапах міста, зокрема 1937-38 років.

Вулицю Живова перейменували на Торговиця
Вулицю Живова перейменували на Торговиця. Тарас Бурак / Суспільне

"Зараз дуже підходить назва Торговиця. У нас вже не вулиця, а ринок. Торговиця справжня. На кожному кроці щось продають. Так що може якраз зараз і злободенна назва. Може не всім подобається, але уже як є", – каже мешканка одного з будинків на цій вулиці – Богдана.

Також депутати міської ради проголосували за перейменування вулиці Макаренка на Іванни Блажкевич, української дитячої письменниці. А вулицю Антона Чехова – на вулицю Олени Теліги, яка належала до борців за незалежність України.

Вулиця Юрія Гагаріна має назву Івана Гавдиди, українського громадсько-політичного діяча. Вулицю Достоєвського перейменували на честь українського педагога та перекладача Ілярія Бриковича, Глінки – на честь композитора Миколи Леонтовича. Вулиця Ломоносова має назву Квітки Цісик. Пушкіна – на Захисників України, а Льва Толстого – на генерала-хорунжого Армії УНР Євгена Мєшковського. Вулиця Чалдаєва носитиме назву Патріарха Любомира Гузара. Також змінили назву парку "Топільче" на "Сопільче", а теплохід "Герой Танцоров" перейменували на честь засновника міста "Яна Амора Тарновського". Обговорення щодо перейменування вулиць, які мали російське походження, тривало майже три місяці. До комісії, крім працівників міськради, входили історики, краєзнавці та філологи. Нові назви обирали майже 3 тисячі містян, – розповів доктор історичних наук, який входив до цієї комісії, Микола Бармак.

Парк "Топільче" тепер – "Сопільче"
Парк "Топільче" тепер – "Сопільче". Тарас Бурак / Суспільне

"Була зібрана велика кількість пропозицій тернополян. Ми намагались врахувати і старі назви, які були традиційні для Тернополя, і вони відображені в рішенні комісії, і прізвища визначних людей, героїв, і пов'язаних з Тернопіллям, і пов'язаних взагалі з історією України. І зараз, коли ми живемо в умовах російсько-української війни, ми теж намагались врахувати побажання", – каже Микола Бармак.

Нагадаємо, за словами міського голови Тернополя Сергія Надала, через перейменування вулиць тернополянам не потрібно буде змінювати документи на житло чи землю. Вносити зміни про прописку також не потрібно. Юридичним особам, підприємцям та громадським організаціям, необхідно внести зміни до Єдиного держреєстру. За словами Сергія Надала, термін внесення цих змін не встановлений.

Що відомо

На початок