У райцентрі на Тернопільщині демонтували радянський танк

У райцентрі на Тернопільщині демонтували радянський танк

У райцентрі на Тернопільщині демонтували радянський танк
Суспільне Тернопіль

У Чорткові демонтували радянський танк. Також хочуть прибрати пам’ятник радянському солдатові на цвинтарі та перейменувати вулицю Гагаріна. Про це розповів голова Чортківської громади Володимир Шматько.

За його словами, провели опитування жителів і вирішили демонтувати танк на вулиці Копичинецькій при в’їзді до Чорткова, продати його на аукціоні, а виручені гроші переказати Збройним силам України.

У райцентрі на Тернопільщині демонтували радянський танк
Підготовка до демонтажу танка. Суспільне Тернопіль

Чортківчани на декомунізацію реагують по-різному.

"Це добре, тому що мати вулиці наприклад на честь якихось російських діячів, які говорили російською, які жили російською, а зараз цією мовою віддають накази на знищення українців – це повністю неправильно і це треба робити якнайшвидше, і взагалі, дивно, що до цього часу в нас існують вулиці наприклад Пушкінська і так далі", –каже чортківчанка Анастасія.

Житель райцентру Андрій повідомив: "Я проти", "Наші діди воювали, нашу землю від фашистів звільняли, чому забирати?"

Танк тут встановили до 30-ї річниці перемоги у Другій світовій війні, розповів Суспільному голова громадської організації "Альтернатива-Чортків" Анатолій Петльований.

"Була така легенда, що відступаючи, німецькі війська поставили тут бочки з пальним, щоб знищити цей міст поряд. Але цей танк ввірвався першим в місто і збив ці бочки, чим врятував цей міст і тоді радянські війська ввійшли в місто. На мою думку, ця історія придумана, тому що радянська пропаганда спеціально видумувала легенди для того, щоб це запам’ятовувалося. Для того, щоб ставити таку славу зброї радянського союзу. Вважаю, що тут би мав бути пам’ятник воїнам нашим теперішнім", – розповів чоловік.

У райцентрі на Тернопільщині демонтували радянський танк
Демонтований танк. Суспільне Тернопіль

Голова громади Володимир Шматько каже, дані онлайн-опитування свідчать, що більшість містян підтримали знесення пам’ятників і перейменування вулиць.

"Радянський танк, радянський солдат, який є ще на нашому центральному кладовищі, згідно з рішенням виконкому, мають бути демонтовані. Ми пішли демократичним шляхом: запитали людей в соціальних мережах через фейсбук: "Як ви до цього ставитесь?". Більше 2 200 людей проголосували 80% за демонтаж танка, 70% за демонтаж радянського солдата, за перейменування вулиці Гагаріна – взагалі більше 80%. Це говорить про те, що в Чорткові живуть люди, які бачать майбутнє України без радянського минулого".

За словами Володимира Шматька, на знесення танка грошей з бюджету громади не витратили – все безкоштовно роблять підприємці.

Читати також

На початок