Перейти до основного змісту
На Тернопільщині розчистили стежку до Франкових скель

На Тернопільщині розчистили стежку до Франкових скель

На Тернопільщині розчистили стежку до Франкових скель
. Фото: Вікіпедія

На Тернопільщині розчистили від ялівцю стежку, яка веде до Франкових скель. Вони розташовані на сході села Вікно Гримайлівської селищної ради. Про це Суспільному розповіла староста села Галина Томчишин.

За її словами, стежку не відновлювали багато років.

Одним із ініціаторів робіт є Сергій Ткачов – тернопільський історик, директор музею українського галицького земельного магната, громадсько-політичного діяча Володислава Федоровича у селі Вікно.

На Тернопільщині розчистили стежку до Франкових скель
Розчищена стежка. Фото: Музей Федоровича

"Ця стежка веде до улюбленого місця відпочинку Івана Франка – скель на сході села Вікно. Саме в це село колись приїжджав Франко на запрошення Федоровича. А на скелях він працював й відпочивав від рутинної архівної роботи у маєтку Федоровича. Зі скель Каменяр милувався неймовірними навколишніми краєвидами. Адже, якщо там стати, то внизу можна побачити не тільки село Вікно, а й інші десять навколишніх сіл", – сказав історик.

За його словами, стежка – частина туристичного маршруту, який, зокрема, підготували для відвідувачів музею Федоровича. Її протяжність – майже 800 метрів. Пройти можна за 5-10 хвилин.

На Тернопільщині розчистили стежку до Франкових скель
Стежка до Франкових скель. Фото: Музей Федоровича

"У нашому селі музей Федоровича відкрили в 2021 році. Тоді й виникла потреба створити туристичний маршрут, родзинкою якого стала стежка до Франкових скель. Туристи, які у нас бувають навіть зараз, в час війни, захоплюються місцевою історією, красотами природи, зокрема, скелями, до яких веде Франкова стежка", – говорить староста села.

За словами жінки, техніку й працівників для благоустрою стежки надав місцевий підприємець. Розчищали її від ялівцю два тижні.

Франкові скелі – цінна геолого-ботанічна пам’ятка, каже Галина Томчишин. Вони розташовані на території природного заповідника "Медобори". Внаслідок вивітрювання набули вигляду стовпів з ущелинами та нішами.

Читайте також

На початок