Як для тернопільських вулиць обирали нові назви: позиція комісії

Як для тернопільських вулиць обирали нові назви: позиція комісії

Як для тернопільських вулиць обирали нові назви: позиція комісії
. Суспільне Тернопіль

У Тернополі хочуть перейменувати 13 вулиць. Нові назви напрацьовувала комісія, до якої увійшли, зокрема, історики. Працювали над цим місяць. Про це розповів один із членів комісії Микола Бармак.

За його словами, намагались врахувати також пропозиції тернополян.

"Комісія була створена для вивчення всіх моментів, пов'язаних з історією Тернополя, із нашим тоталітарним минулим, ми дуже демократично працювали. Була зібрана велика кількість пропозицій тернополян, ми намагались врахувати і старі назви, які були традиційні для Тернополя, вони відображені в рішенні комісії. Також враховували прізвища визначних людей, героїв, які пов'язані з Тернопіллям і загалом з історією України. І зараз, коли ми живемо в умовах російсько-української війни, ми теж намагались врахувати побажання", – каже Микола Бармак.

У списку вулиць, які планують перейменувати – вулиця Танцорова. Нова назва, яку запропонували члени комісії – Старий Поділ. Так ця вулиця називалась колись, каже історик Микола Бармак. За його словами, історичну назву запропонували також і для вулиці Живова, а саме – Торговиця. Цю назву зафіксовано на кількох мапах міста, зокрема 1937-38 років. Вулицю Чехова можуть назвати на честь української поетеси Олени Теліги, яка належала до борців за незалежність України. Вулицю Глінки планують перейменувати на вулицю Миколи Леонтовича. Замість вулиці Ломоносова пропонують назву – Князя Святослава, а вулицю Толстого хочуть назвати на честь генерала-хорунжого Армії УНР Євгена Мєшковського. Змінять і назву теплохода "Герой Танцоров", який курсує тернопільським ставом, його пропонують назвати "Ян Амор Тарновський".

Це ще не остаточні варіанти, каже секретар Тернопільської міськради Ігор Гірчак. За його словами, запропоновані назви винесли на громадські обговорення.

"Протягом місяця буде тривати обговорення, збиратимемо думки жителів нашої громади стосовно того, чи підтримують вони це рішення. Можливо, в ході цього обговорення виникнуть ще якість додаткові пропозиції, більш цікаві та обґрунтовані. Після того ці пропозиції, які ми зберемо впродовж місяця, будуть також опрацьовані, зведені під єдиний знаменник. І вже буде запропоновано кінцеве рішення сесії міської ради стосовно перейменування конкретних вулиць на конкретні назви", – розповідає Ігор Гірчак.

Нагадаємо, 31 травня комісія оприлюднила нові назви вулиць і теплохода, які запропонувала на обговорення тернополянам.

Що відомо

У Тернополі створили комісію з перейменування вулиць

На початок