Музеї Тернополя замайоріли вишиванками. У художньому – показують старовинні вишивки Залозеччини, а в краєзнавчому – сучасні борщівські вишиванки. Якщо в одних переважають геометричні орнаменти та яскраві кольори, то в інших – квіти та поєднання чорно-червоних барв.
За його словами, виставку приурочили до Всесвітнього дня вишиванки. Подивитися на Залозецьку вишивку прийшла тернополянка Любов Флис разом з сином і дочкою. Жінка каже, важливо прививати дітям любов до українських традицій.
"Вишиванка українська – це код нашої нації. У мене також вишиванка ручної роботи. Її мама вишила", – каже тернополянка.
Найдавнішим речам, які представили на виставці, понад 150 років. Про це розповів Василь Ільчишин. За його словами, Залозецька вишивка поєднує у собі орнаменти Галичини і Волині.
"Галичина – це в основному геометричний орнамент. Це ромби, сварги, квадрати, зорі. Волинь представлена рослинними мотивами, тому тут йде поєднання мотивів", – каже Ільчишин.
Виставка "Залозецька вишивка" триватиме до 12 червня. Про це розповів Василь Ільчишин.
Виставку сучасних борщівських вишиванок представили в обласному краєзнавчому музеї. Сорочки вишивали 15 тернопільських майстринь. Одна із них – Вікторія Кривоніс. Жінка працювала над вишиванкою 9 місяців.
"Сорочка вишита чорними нитками, вишита шовком, традиційний для Борщівщини елемент – жуки. Шито на старовинному домотканому конопляному полотні. Традиції збереглися", – каже Кривоніс.
Також для виставки майстрині виготовили ляльки-мотанки. Надія Луцишин розповіла про свої ляльки.
"У ляльки чорне волосся, коса, вишита сорочка. Вишивалася лялька борщівськими швами, мені дуже подобається червоно-чорне поєднання. Використані старовинні шви", – каже Луцишин.
Що відомо
- Рятувальники у вишиванках: у Тернополі переселенцям влаштували фотосесію