Водійці, яка в’їхала на автомобілі в собор у Тернополі, оголосили запобіжний захід

Водійці, яка в’їхала на автомобілі в собор у Тернополі, оголосили запобіжний захід

Оновлено
Водійці, яка в’їхала на автомобілі в собор у Тернополі, оголосили запобіжний захід
. Суспільне Тернопіль

Тернополянці, яка в наркотичному сп’янінні в’їхала в Архикатедральний собор УГКЦ на автомобілі, оголосили запобіжний захід. Ірину Яворську-Скрабут триматимуть під вартою до 23 червня з правом внесення застави. Таку ухвалу оголосив суддя міськрайонного суду Сергій Кунцьо.

Адвокат підозрюваної Володимир Рубінський та сама Ірина з клопотанням прокурора, який просив обрати саме такий запобіжний захід, погодилися.

"Хотів би висловити від імені підзахисної щирі слова вибачення за ті хвилювання та моральні страждання, які отримали прихожани Архикатедрального собору і жителі міста Тернополя. Позиція з підзахисною узгоджена, вона вину визнає у повному обсязі, згідно пред'явленого на даний час повідомлення про підозру. Враховуючи, що підзахисна на теперішній час перебуває на стаціонарному лікуванні з відповідним діагнозом, який долучається, рідні підзахисної намагаються налагодити спілкування з представниками Архикатедрального собору з можливістю відшкодування майнової шкоди. І також вона готова, якщо настоятелі собору дозволять, активно долучатися фізичною працею до максимального усунення тих наслідків, які були завдані. Вона погоджується з тими вимогами, і з тим максимально суворим запобіжним заходом, про який клопоче сторона обвинувачення, і проти його задоволення заперечувати не буде", – повідомив Володимир Рубінський.

Також підозрювана в залі суду попросила вибачення у всіх тернополян і прихожан катедри.

"Прошу пробачення і каюся в своїх діях, і обіцяю, що я буду допомагати виправити ситуацію всіма можливими шляхами", – сказала Ірина Яворська-Скрабут.

Водійці, яка в’їхала на автомобілі в собор у Тернополі, оголосили запобіжний захід
У залі суду. Суспільне Тернопіль

Діагноз жінки суддя розголошувати заборонив.

Прокурор Іван Лушкін сказав, що просять про тримання в СІЗО, бо вважають, що тернополянка може переховуватися від слідства. Також хочуть, щоб суд визначив жінці максимальний розмір застави, адже катедра, майно якої пошкодила жінка – це архітектурна пам'ятка.

"Сторона обвинувачення вважає, що у справі є реальні ознаки суспільного інтересу, який, не зважаючи на презумпцію невинуватості, переважає принцип поваги до особистої свободи підозрюваної. При цьому оцінюється суворість можливого покарання Яворській-Скрабут та визначається реальна небезпека й можливість її ухилення від слідства та правосуддя у разі обрання більш м'якого запобіжного заходу, ніж тримання під вартою", – каже прокурор Іван Лушкін.

Також захисник Ірини Володимир Рубінський попросив суддю долучити до справи свідоцтво про шлюб підозрюваної, документи, що в неї на утриманні є малолітня дитина та, що жінка має вищу освіту та науковий ступінь лікаря. Долучили до справи також свідоцтво про смерть батька і довідку про інвалідність матері Ірини.

Водійці, яка в’їхала на автомобілі в собор у Тернополі, оголосили запобіжний захід
Жінці оголосили запобіжний захід. Суспільне Тернопіль

Суддя Сергій Кунцьо оголосив ухвалу. Ірину Скрабут-Яворську триматимуть під вартою 60 діб із правом внесення застави – 49 тисяч 620 гривень. Одразу після ухвали Ірині одягли наручники та вивели із зали суду.

Суддя-спікерка міськрайонного суду Анна Мостецька каже, сума застави, яку призначили жінці – максимальна.

"Такий розмір застави зумовлений тим, що злочин, який їй інкримінується, відноситься до категорії нетяжких – цей розмір є максимальний, який визначений нашим законодавством. Крім того, якщо підозрювана внесе заставу, на неї буде покладено низку процесуальних обов'язків і їх порушення тягне за собою можливе подальше клопотання про зміну запобіжного заходу. Так, судом визначено обов'язок прибувати до слідчого, прокурора або суду за кожним викликом, не відлучатися за межі Тернополя, здати паспорт, який дає право на виїзд за кордон і пройти курс лікування від наркотичної залежності", – розповіла Анна Мостецька.

Водійці, яка в’їхала на автомобілі в собор у Тернополі, оголосили запобіжний захід
Судове засідання. Суспільне Тернопіль

Жінці інкримінують 178 статтю Кримінального кодексу України. Це пошкодження релігійних споруд чи культових будинків. Санкція цієї статті передбачає арешт на до шести місяців, обмеження волі до трьох років, або позбавлення волі на той самий термін.

Нагадаємо, 23 квітня вночі автомобіль в'їхав в Архикатедральний собор у Тернополі.

Що відомо

На початок