Натрапив на оголошення: історія стоматолога, який знайшов роботу в Тернополі

Натрапив на оголошення: історія стоматолога, який знайшов роботу в Тернополі

Натрапив на оголошення: історія стоматолога, який знайшов роботу в Тернополі
. Суспільне Тернопіль

Лікар-стоматолог Андрій Кордупель переїхав до Тернополя із Гостомеля на початку війни. Чоловік розповів Суспільному як шукав роботу та якої підтримки потребують вимушено переселені люди на мирних територіях.

За словами Андрія, він працював стоматологом у Києві. Столицю покинули разом з дружиною у перший день війни, через активні обстріли. Із собою взяли маму, бо не могли залишити її одну. Поїхали на західну Україну, звідки його родина та дружина. Одразу почав шукати роботу.

"Я натрапив на оголошення власника стоматологічної клініки Руслана Павлишина, який шукав лікарів мого профілю. Прийшов на співбесіду з колегою, який теж переїхав до Тернополя. Наш рівень кваліфікації відповідав вимогам клініки й тепер ми працюємо тут разом. Команда велика, зібрані стоматологи усіх напрямків – хірурги, ортопеди, ортодонти, дитячі стоматологи. Зараз ми безкоштовно надаємо медичну допомогу, зокрема переселенцям, їхнім дітям, територіальній обороні, військовослужбовцям, або робимо їм великі знижки. Знаходять вони нас через інформацію у соцмережах. Робимо для цих людей усе, що можемо й уміємо", – розповів Андрій Кордупель у програмі "Сьогодні. Головне".

Він каже, зараз клініка має проблеми з медичними матеріалами, їх не вистачає. Щодо подальших планів на життя, чоловік ще не знає, як усе складеться.

"Важко сказати, але я дуже хочу повернутися до рідного Гостомеля. Там мене чекають. У Гостомельській ОТГ у мене була посада адміністратора, окрім того, що я працював лікарем у Києві. Це, ніби, моя волонтерська діяльність. Ми займалися питаннями ремонту доріг, освітленням, дбали про бездомних тварин, вирішували інші побутові питання гостомелян. А тепер, коли війна закінчиться, я навіть не уявляю, як усе буде. Дуже мрію повернутися, постійно спілкуюся зі своїм керівництвом на попередній роботі, друзями та пацієнтами. Вони теж усі хочуть додому".

Натрапив на оголошення: історія стоматолога, який знайшов роботу в Тернополі
Лікар-стоматолог Андрій Кордупель. Суспільне Тернопіль

"Те, що зробили окупанти з нашими містами та людьми – просто жахливо. Я гуляв колись тими парками, які тепер заміновані, бачив Ірпінь та Бучу, людей, які там жили і яких закатували. Адже не всі виїхали одразу. Були люди, які залишалися там ще довший час. А потім прийшли військові і сказали, що вони мають 20 хвилин на збори, бо далі за них не відповідають. Тоді люди почали масово збиратися. Мій сусід розповідав, що бачив купу знищеної техніки, трупи, знищені дороги і будинки. Мені постійно дзвонять знайомі, спілкуємося, усім дуже потрібна моральна підтримка. Повертатися, наразі, рано. Військові розміновують територію, роблять усе, щоб ми безпечно могли там жити згодом. Знаю, що наші будинки вистояли. Повертатися є куди і є для чого", – каже лікар-стоматолог Андрій Кордупель.

Авторка Анжела Шова

Що відомо

На початок