Чемпіон Європи та Заслужений тренер України з греко-римської боротьби Володимир Новохатько переїхав до Тернополя через повномасштабне вторгнення Росії. Сюди з Миколаєва привіз також невістку, а його син залишився там, бо працює в лікарні.
"Я готував обід і метрів за 200 зірвався снаряд. Нам повибивало вікна, зовсім повиносило все. Син сказав їхати до Тернополя", – каже чоловік.
Володимир Новохатько пригадує той день, коли йому довелося покинути рідний дім. Це було 14-ого березня. Він каже, що у Миколаєві лишився його син, до якого він телефонує щодня:
"Він розповідає, що кожного дня йдуть обстріли. Біля магазину, метрів за 400 зірвався снаряд, 9 чоловік загинуло, 19 людей поранено. Це було за один день до нашого від’їзду".
До Тернополя чоловік переїхав, бо жив тут раніше. Пригадує, тренувався у замку в Тернополі. Чоловік каже, зазвичай заняття відбувалися на другому поверсі. У залі поруч борці відпочивали.

"Стояли мішки з цукром, був самовар. Ці борці, які закінчували тренування, вони сюди приходили і пили чай. В цьому приміщенні мені вручали орден "Знак пошани" за Спартакіаду".
У цій Спартакіаді чоловік переміг у 1967-му. Новохатько каже, це були для нього найважчі змагання:
"Мені найбільше запам’яталася Спартакіада. Дуже важко було. Я перед змаганнями хворів. я ні одного тренування не провів. І так поїхав на Спартакіаду".
Звання Чемпіона Європи Володимир здобув у 1968-му році в Швеції. Він виступав у ваговій категорії 70 кілограмів. У 1970-му році чоловік травмувався. Після цього почав тренувати інших.

У Миколаєві до повномасштабного вторгнення російських військ Володимир тренував дітей.

Чоловік розповідає, зараз більшість з них виїхала за кордон через війну. Йому теж пропонували поїхати, проте чоловік відмовився. Володимир каже, що вірить у перемогу України:
"Діти, внуки зараз боряться за свою землю. Думаю, ніколи в житті ми її не віддамо. Скільки б не полягло людей. Ми всі поляжемо, але не віддамо".
Що відомо
- Сім’я з Тернопільщини прихистила безкоштовно майже дві сотні вимушених переселенців