У Тернопільському училищі сфери послуг та туризму для військових шиють сумки для скидання магазинів. До справи долучаються і студенти, і викладачі. Працюють за зразками, які їм передали волонтери та військові. Про це розповіла директорка навчального закладу Галина Грушко.
За її словами, залучили всі майстерні в училищі. Щоб зробити викрійки для сумок – майстри спершу малюють форму крейдою, а потім вирізають з допомогою розкрійного ножа, – розповідає працівниця училища Любов Сас.

"І медичні, і інші розвантажувачу робили, також жилети шили. Роботи повно, все, що приносять волонтери, ми все робимо. Треба для перемоги працювати", – каже жінка.

Закрійки майстри передають Артему Пугачу. Хлопець навчається на 2 курсі. Каже, до виготовлення військового спорядження долучається вперше.
"Це є виклик, тому що тканина важка в обробці, є різні елементи, які важко робити, але це дуже цікаво", – розповідає Артем Пугач.

Завершальний етап роботи – зшити усі заготовки. Долучилась до справи випускниця училища Тетяна Настрога. Жінка розповідає, 35 років тому закінчила навчання, але вирішила теж допомогти захисникам.
"У перший день було тяжко за такою машинкою, але нічого, адаптувалась. Не можна бути осторонь, коли в країні така біда. Просто вирішила допомогти і все," – розповідає Тетяна.

Студентка 4 курсу училища Софія Керницька зшивала заготовки.
"Не хотіли б таке шити, але зараз такий час, що ми повинні це робити, ми маємо допомагати всім", – каже Софія.

Військове спорядження виготовляють за зразками, які передають волонтери та військові, – розповідає викладачка училища Жанна Дігтяр.
"У нас всі моделі різні, кожну треба було освоїти. Обов'язково перед тим, як зшивати виріб, ми робимо пробний взірець. Наприклад, нам принесли чорний, а ми зробили свій варіант у камуфляжних тонах. Тобто ми мали випробувати. Так ми робимо з кожною моделлю. Після того, як модель випробувана, ми вносимо якісь корективи, якщо потрібно. І тільки після цього починаємо обробку", – каже викладачка.

За день шиють більше пів сотні виробів, матеріали надають волонтери, – каже директорка училища Галина Грушко.
"Вже пошили багато виробів, а передаємо їх за місцем потреби. Я знаю, що це і тероборона бере, і на передову теж передають", – розповідає директорка.

Тернопільське училище сфери послуг та туризму – один із трьох навчальних закладів області, де організували змішане навчання. Студенти цих закладів допомагають військовим та волонтерам, – розповіла начальниця обласного управління освіти Ольга Хома. За її словами, таке рішення прийняла Рада оборони області.

Читайте також
- У Тернополі на швейному підприємстві почали шити жилети
- У Тернополі переселенці шиють військову амуніцію для армії
- У Тернополі шиють берці для військових
- У селі на Тернопільщині шиють українські прапори
- У Тернополі волонтерка шиє по пів сотні подушок щодня