Працівники обласної бібліотеки для дітей започаткували акцію "Буккросинг у сховищі". На полиці для вільного доступу виставили понад сотню дитячих книжок та журналів. Про це розповіла Суспільному заступник директора бібліотеки Тетяна Хованець.
За її словами, ідею обміну книжками обговорювали ще кілька років тому. Але тоді було складно із поповненням літератури, яку не потрібно було вносити у фонди бібліотеки. Зараз все стало на свої місця: назбирали книжок і на них є попит.
"Під час повітряних тривог працівникам бібліотеки разом із малими відвідувачами доводиться ховатися в укриттях. Разом із нами на початку війни в одному із бомбосховищ у центрі міста часто перебували й переселенці. Вони ночували тут ніч-другу, щоби далі визначитися із місцем проживання на час бойових дій. Постало питання: як їх, їхніх дітей та наших читачів відволікти від сумних думок? Відповідь не забарилася: читанням книжок".
На полиці виклали класичну дитячу літературу і твори сучасних авторів.
"Людям, які приїхали з інших областей, стало легше зайняти своїх дітей корисним заняттям. Часу багато, думати постійно про війну важко. Зрозуміло, що для дозвілля нічого зі собою не брали. Дехто читає для малечі уголос, разом розглядають малюнки, гортають дитячі журнали із кросвордами та різними цікавинками. Було би добре, якби полички поповнилися і книжками для дорослих, бо в нас – дитяча література", – говорить Тетяна.
У світі ідея буккросингу відома давно. Це – громадський рух, що діє за принципом соціальних мереж.
"Людина, прочитавши книжку, залишає її у громадському місці: у парку, в кафе чи в поїзді. У нашому випадку таким громадським місцем стало укриття. Це робиться для того, щоб інша людина могла цю книжку знайти, прочитати і теж, у свою чергу, віднести її в місце загального користування. Читання таких книжок не обмежене в часі, їх не реєструють у якигось закладах. Цей процес спонукає людину поділитися з іншими читачами тими емоціями, які разом із героями пережив сам".
Читати також
- На Тернопільщині відновлюють роботу заклади культури