Кременчанка Світлана Дзюма-Чан розповідає в Китаї про війну в Україні. Вона контактує із китайськими журналістами, які пишуть про те, що відбувається, знімає відео та передає гуманітарні вантажі.
Жінка розповіла Суспільному, що громада українців з Китаю передає в Україну гуманітарні вантажі – алюмінієві плащі та термобілизну.
Світлана Дзюма-Чан живе в Китаї вісім років. Вийшла заміж за китайця, разом вони виховують двох дітей. Ще до війни в Україні Світлана створила і вела кулінарний відеоблог, тепер вона збирає допомогу для Збройних сил та поширює у Китаї інформацію про війну в Україні.
"В Китаї дуже популярні Тіk Тоk та Інстаграм. У мене до війни вже були свої підписники. Тому саме на цих платформах я почала публікувати правдиву інформацію про те, що насправді відбувається в Україні. У Китаї показують російські новини, тут багато росіян. Тому не всі знають правду, але є ті, хто підтримують українців і допомагають коштами", - розповіла Суспільному Світлана Дзюма-Чан.

За її словами, разом з українцями, які живуть і працюють в Китаї вона створює соціальні групи, через які розповідають правду про напад Росії на Україну.
"Ми розповсюджуємо в соцмережах та на каналах You Tube документальні відео та фотографії про війну, поширюємо виступи українського президента. Знайшли хороших перекладачів, які усе це оперативно титрують китайською та англійською мовами й поширюють", – каже кременчанка.
За словами жінки, її чоловік спочатку не розумів, що відбувається в Україні. Потім дізнався більше інформації і почав допомагати.
"У багатьох країнах світу відбуваються мітинги на підтримку українців, які героїчно захищають свою землю від окупаційних військ Росії. Мені сумно, але ми в Китаї цього зробити, наразі, не можемо. Ми не можемо вийти на мітинги в Пекіні чи Шанхаї, бо це заборонено і карається законом. Але один китаєць таки вийшов на вулицю з прапором України у Шанхаї. Невідомо, яка доля його спіткає після цього. Такі вчинки викликають гордість", – розповіла Світлана Дзюма-Чан.
Відео, яке поширює в соцмережі кременчанка.
Автор Анжела Шова.
Читати також
- У селі на Тернопільщині шиють українські прапори.
- На Тернопільщині пенсіонерка пече хліб для українських бійців.