Літургії в Архикатедральному соборі УГКЦ у Тернополі відбуваються за графіком

Літургії в Архикатедральному соборі УГКЦ у Тернополі відбуваються за графіком

Літургії в Архикатедральному соборі УГКЦ у Тернополі відбуваються за графіком
. оригінальне

Літургії та сповіді в Архикатедральному соборі УГКЦ у Тернополі на час карантину відбуваються за графіком, повідомив настоятель о. Орест Павліський. На період карантину в храмі запровадили профілактичні заходи:

"Катедральний Собор прибирається декілька разів, все протирається клямки. Весь посуд сакральний ми обробляємо спиртовими розчинами, дезінфікуємо руки. Відповідно для священників, які сповідають, діє масковий режим обов'язковий. Тобто всі отці, які виходять сповідати мають дотримуватися дистанції. Під час причастя ми дотримуємося правила - люди не повинні торкатися ложечки".

Літургії в Архикатедральному Соборі проходять щодня. З понеділка по п'ятницю тричі на день і в суботу й неділю - по 6 разів.

На 15-тихвилинний молебень за здоров'я українців до храму прийшли 20 людей. Розташувалися на відстані один від одного.

Євгенія Рожук, тернополянка:

"Я приходжу до Катедри молитися на першу годину, бо відправляється Хресна дорога. Не боюся там заразитися, що Бог дасть так і буде".

Синкел Тернопільсько-Зборівський архиєпархії Віталій Козак повідомив, що архиєпископ і митрополит цієї єпархії Василій Семенюк звернувся до духовенства з рекомендаціями, яких потрібно дотримуватися на час карантину, зокрема, радить вірянам цілування хрестів та ікон замінити на поклони:

"Це самоізоляція людей, які відчувають нежить. У нас в часі святого причастя є така традиція, що не має фізичного контакту між ложечкою, якою подається святе причастя і особою. Сповідь хворих на дому. Всіх священиків зобов'язали, щоб хворі люди не мусили приходити до храму. Відсутність фізичного контакту між святими речами, які є в храмі – іконами, хрестами. Все це єпископ рекомендував заміняти метанією, поклоном. Не дотикатися фізично, щоб не було цього контакту".

Що відомо:

  • 11-го березня глава УГКЦ Блаженніший Святослав повідомив, що Українська Греко-Католицька Церква буде виконувати розпорядження державної та місцевої влади і санітарних служб. Водночас просить усіх громадян відповідально ставитися до заходів безпеки, зберігаючи при цьому абсолютний спокій: "Заохочуємо людей похилого віку і батьків із малими дітьми залишатися вдома. Можна користати із трансляцій богослужінь за посередництвом сучасних засобів комунікації. Заохочуємо священників відповідати на прохання вірних уділяти їм Таїнства Сповіді та Причастя вдома, особливо, коли йдеться про хворих осіб. У цей період може бути оправданим не торкатися і не цілувати ікон".
  • На Тернопільщині 680 храмів належать до Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, з них 30 - у Тернополі. Повідомив отець Віталій Козак, синкел цієї архиєпархії. За його словами, обслуговують ці храми 360 священиків.
На початок