Перейти до основного змісту
На Тернопільщині провели реконструкцію бою під Крутами

На Тернопільщині провели реконструкцію бою під Крутами

На Тернопільщині провели реконструкцію бою під Крутами
. Фото:Діана Ярошенко/Суспільне

Театралізоване дійство, присвячене бою під Крутами, відбулося в Збаражі. Співорганізатор Богдан Бутковський каже, що за сценарієм, армія Української Народної Республіки, загін "Чорні запорожці" та Українська Галицька Армія об’єдналися та здобули перемогу над червоноармійцями.

Відбувся бій між українськими підрозділами та більшовиками. Більшовики вимагають перемовин. До них підійшов керівник Чорних запорожців.

Після цього українські війська оточили більшовиків.

Керівника Чорних запорожців грав Роман Мельник. Він заступник начальника з військової підготовки коледжу з посиленою військовою підготовкою.

"Це такий відкритий урок історії, щоб могли подивитися, як все відбувалося, як мало би відбуватися за нашим сценарієм правильним. Потрібно нагадати, що в Україні восьмий рік триває війна, щоб весь світ і наш ворог знали, що ми не здамося", – каже Мельник Роман.

На Тернопільщині провели реконструкцію бою під Крутами
У дійстві взяли участь понад 60 осіб. Фото:Діана Ярошенко/Суспільне

Про роззброєння більшовиків доповідав Микола Добродзій. Він виконує роль командира українського підрозділу.

"Штанці, головний убір – це все моє, це все справжнє. Каска – музейна, рушниця "Мосіна", якій вже більше 100 років. Ними ще до сих пір воюють. Чудова зброя з штиком", – розповів Микола Добродзій.

Курсант коледжу з посиленою військовою підготовкою Дем’ян Фурсевич грав одного з червоноармійців.

"Я беру участь в цьому перший раз, мені дуже подобається", – каже Фурасевич.

На Тернопільщині провели реконструкцію бою під Крутами
Майже 100 українських воїнів загинули. Фото:Діана Ярошенко/Суспільне

Загалом на захід прийшли понад 300 курсантів коледжу з посиленою військовою підготовкою. Про це розповів директор цього закладу Вадим Ластовицький.

Директор обласного молодіжного методичного центру Богдан Бутковський розповів,

де взяли одяг та озброєння для дійства:

"Дещо надав клуб історичної реконструкції "Патріот", дещо ми орендуємо. Піротехніка – це теж страйкболісти займаються наші. Долучилися різні наші люди, які роками займаються схожими заходами, ми постійно такі речі нарощуємо, щоб патріотично виховувати молодь Тернопільської області".

Нагадаємо, бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року біля залізничної станції Крути за 130 кілометрів від Києва. Між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії українськими курсантами, яких було майже 600, він тривав 5 годин. Близько сотні українських воїнів загинули. Завдяки їм наступ більшовиків на Київ зупинили на декілька днів. У цей час відбувалися переговори між Українською Народною Республікою і країнами Четверного союзу, в результаті яких підписали Брестський мирний договір. Він означав визнання самостійної Української Народної Республіки.

На Тернопільщині провели реконструкцію бою під Крутами
Готували захід приблизно 10 днів. Фото:Діана Ярошенко/Суспільне

Що відомо

  • Бій під Крутами: героїчний вчинок чи трагедія. Пояснює історик

Читайте нас у Telegram- екстрені новини

Підписуйтеся на Суспільне Тернопіль у Viber

Приєднуйтеся до нас в Instagram

Топ дня

Вибір редакції

На початок