437 з половиною кілометрів доріг відремонтували на тернопільщині за 2020-2021 роки. Про це сьогодні під час звіту за рік розповів голова облдержадміністрації Володимир Труш.
За його словами, це, зокрема, автошляхи міжнародного значення М-30, який з'єднує усю країну, та М-19 – Доманове-Ковель-Чернівці-Тереблече, а також Гаївська розв'язка в Тернополі. Це зробили під час програми "Велике будівництво", тобто за гроші з державної субвенції. Також під час звіту Володимир Труш розповів, що в 2021 в області зросла середня зарплата:
« По аграріях я можу сказати, що в нас є підприємство, де середня зарплата вийшла 32 тисячі по підприємству. Ви розумієте, що це не зарплата керівника. Це беремо зарплату прибиральниці, зарплату механізатора, додаємо і ділимо на два. Це ми маємо цих 32 тисячі. Загалом середня зарплата по області виросла і на 2022 рік ми плануємо її ще збільшувати».
Труш розповів, цьогоріч область отримала більш як 53 мільйони доларів іноземних інвестицій. За ці гроші зокрема будують реабілітаційний центр для дітей з інвалідністю в Кременці та завод з виробництва пряжі в Тернополі. Доктор економічних наук Ростислав Слав'юк розповів, як ці інвестиції вплинуть на економіку області:
"50 мільйонів доларів – це інвестиція, які міг би здійснити один інвестор в якийсь один об'єкт, який би міг давати поповнення бюджету області. В даному випадку мова йде про те, що буде будуватись реабілітаційний центр – це соціальна складова. Чи буде вона давати якісь наступні поштовхи до розвитку? Звичайно, що це одразу дає робочі місця. Але, знову ж таки, фінансування реабілітаційного центру буде здійснюватися з обласного бюджету. Якщо ж говорити про будівництво заводу з виробництва пряжі, то воно буде давати і робочі місця,і це буде потреба в сировині. Тобто оця друга частинка буде давати певні надходження до бюджету, але ще раз повторюю, що сума інвестицій, яка озвучена, вкрай мала".
Володимир Труш каже, цьогоріч область отримала понад 53 мільйони доларів іноземних інвестицій. За ці гроші зокрема будують реабілітаційний центр для дітей з інвалідністю в Кременці та завод з виробництва пряжі в Тернополі. На запитання, що із запланованого не вдалося реалізувати в 2021 році, Володимир Труш відповів так:
"Що не вдалось? Хотілось би зробити ще більше об'єктів, які були заплановані й стали перехідними. Для прикладу – це Бережанський спортивний комплекс, який ми планували в цьому році закінчити. Будівельні роботи майже закінчені, тобто їм достатньо було б 2-3 дні, але, на жаль, фінансування перенесене на 2022 рік. У зв'язку з цим ми не здаємо. Хотілось би, щоб вже з січня діти займались, а насправді буде десь з березня-квітня".
Директор Центру суспільних досліджень "Поліс" Ігор Процик звіт голови облдержадміністрації прокоментував так:
"Сам виступ голови був приблизно 5 хвилин, далі були питання журналістів, тобто він коротко змалював ту ситуацію, яка є в області щодо здобутків, які переважно стосувались будівництва, реконструкції доріг. Оскільки вони перебувають в державному підпорядкуванні, то, відповідно, є логічним, що кошти виділяються з державного бюджету на їх утримання, тобто це є виконання тих повноважень, які передбачені в законі, просто раніше, можливо, на цьому не так акцентувалось. Щодо збільшення заробітної плати – це тенденція, яка була передбачена в державному бюджеті. Щодо збільшення реальної зарплати – це, перш за все, заслуга тих підприємств, які працюють на території Тернопільської області, з іншої сторони – це заслуга певного державного механізму".
Читати також
- На будинку Тернопільської обласної ради розмістили банер з портретом Степана Бандери
Читайте нас у Telegram - екстрені новини
Підписуйтеся на Суспільне Тернопіль у Viber
Приєднуйтеся до нас в Instagram