Близько півсотні поліцейських з п’яти областей зібралися біля Тернопільського апеляційного суду. Там розглядали справу львівських патрульних, яких засудили до 8 років ув'язнення за смерть затриманого. За словами речниці патрульної поліції Тернопільщини Катерини Метельської, правоохоронці прийшли підтримати обвинувачених.
Перед початком засідання під апеляційним судом зібралися близько 50 поліцейських. Це патрульні зі Львова, Тернополя, Івано-Франківська, Рівного та Хмельницького. Сюди принесли плакати на підтримку обвинувачених. Мирослав Чабан – зі Львова. Він працює разом з патрульними, яких засудили.
"Вони дуже відповідальні хлопці – всі шестеро. І до них ніколи питань по службі не було", – розповів Чабан.
Поліцейський Олександр до Тернополя на суд приїхав з Хмельницького.
"Ми надіємося, що тут буде прийняте справедливе рішення, що скасує попереднє, яке звинуватило наших колег, зробило з правоохоронців злочинців", – каже Олександр.
Під час засідання судді продовжили слухати виступи на захист апеляцій. Адвокатка обвинувачених Юлія Василик під час свого виступу розповіла, що за висновками експертів Тернопільського обласного бюро судово-медичної експертизи, врятувати львів’янина, який проковтнув пакетик з наркотиками, могли тільки медики:
"Запобігти настанню смерті Клима від встановленої при судово-медичній експертизі причини – механічної асфіксії, можливо лише при наданні невідкладної медичної допомоги. Потрібно було ввести в просвіт дихальних шляхів трубку для відновлення дихання. Для виконання такої медичної маніпуляції, щоби врятувати покійного Клима, необхідні відповідні засоби, спеціальні знання та, звичайно, практичні навики, якими повинні володіти виключно особи з медичною освітою".
Мати загиблого Наталія Клим каже, якби патрульні не зв'язали руки чоловікові, він би дістав пакетик сам:
"Скажіть мені, будь ласка, а треба було доводити до такої операції, чи було достатньо тільки вивільнити йому руки? Ця операція – це вже останнє, коли він втратив свідомість. А той період, коли він говорить, що він помирає, що йому погано – чому не звільнили руки жоден?"
Після виступів учасники справи подали свої клопотання. Захисники поліцейських просили повторно розглянути свідчення чотирьох очевидців, адже у Галицькому райсуді Львова їх могли переплутати, розповів адвокат Андрій Федур:
"Мова йде про те, що в частині свідчень, які суд поклав в основу, свідки не говорили таких слів. Тобто, взагалі не давали таких показів, а є частина того, що суд приписав свідчення інших осіб цим свідкам. Записи судового засідання це підтверджують".
Це клопотання задовольнили. Мати загиблого львів’янина теж подала клопотання. Жінка просила, щоб на засідання не допускали поліцейських, які не є обвинуваченими:
"Присутність великої кількості поліцейських в залі судових засідань, в тому числі, керівництва патрульної поліції, я розумію як тиск на суд та учасників судового провадження. Можливо, і на самих підсудних".
Це клопотання колегія суддів відхилила. Наступне судове засідання призначили на 21 січня, повідомив суддя Василь Сарновський.
Нагадаємо, у 2018-му році під час перевірки грального закладу у Львові патрульні затримали чоловіка. Він ковтнув пакетик з наркотиками і помер. Шістьох патрульних підозрювали у насильстві і катуваннях. Справу розглядали приблизно три роки, і третього серпня Галицький райсуд Львова визнав патрульних винними. Поліцейські та мати загиблого подали апеляції. Наталія Клим хотіла, щоб патрульним присудили по 10 років ув’язнення, правоохоронці – щоб справу закрили.
Що відомо
- Пікет під тернопільським судом: справа патрульних через перевищення службових повноважень
Читайте нас у Telegram - екстрені новини
Підписуйтеся на Суспільне Тернопіль у Viber
Приєднуйтеся до нас в Instagram